Nový babybox

V úterý 20. dubna byl v jablonecké nemocnici nainstalován nový babybox. Nahradil tak původní, který byl již technicky nevyhovující.


Babybox má oproti původnímu automatické otevíraní i zavírání dvířek, je plně klimatizovaný a vybavený fotobuňkou. Babybox má mnohonásobně jištěnou signalizaci Když někdo do bedýnky vloží miminko, okamžitě je informace předána na mnoho počítačů i telefonních čísel. Informace se tak k personálu z pediatrie dostane velice rychle. Informaci o využití babyboxu dostává i pan Ludvík Hess. „Pokud někdo do pár minut na místo nedorazí, okamžitě kontaktuji danou nemocnici. Není to časté, ale stalo se, že o miminku personál nevěděl“, doplnil Ludvík Hess, zakladatel babyboxů. Samotný babybox i s instalací přijde na 300 tisíc korun a hradí ji pan Hess ze svých zdrojů, ke každé instalaci však hledá i regionální dárce. Ti však zatím přislíbili sumu takovou, která pokryje jen malou část nákladů. Příspěvek však zvažuje i město Jablonec. Box  vyrobila firma Montel Zdeňka Juřici, který nechyběl ani u samotné instalace.

Aktuálně je babybox ve zkušebním provozu, oficiální otevření se uskuteční 15. května.

Původní babybox byl do areálu nemocnice umístěn před jedenácti lety. Za tu dobu do něj bylo umístěno jedno děťátko. Jednalo se o holčičku, která dostala jméno Sylvinka. Sylvinka byla do babyboxu vložena v pátek 28.1.2011, byla ten den narozena, měřila 47 centimetrů a vážila 2740gramů.