Lůžková pediatrie po rekonstrukci

Tisková zpráva ze dne 14.9.2016

Po celý srpen byla lůžková část pediatrie rekonstruována. Koncem července již vymalovali v nemocnici také tři dětské ambulance v suterénu včetně čekárny. Letos čeká dětské oddělení ještě vymalování a drobné rekonstrukce chodby.

„Oddělení ožilo novými barvami, již od vstupu pacient pozná, že je na dětském oddělení a dýchne na něj pozitivní atmosféra,“ sdělila vrchní sestra pediatrie Jana Jírů. „V rámci rekonstrukce a pro velký zájem ze strany rodičů jsme dále rozšířili počet míst pro doprovody o 3 lůžka, zázemí pro péči o malé nemocné pacienty je vybaveno modernějším vybavením,“ doplnil primář oddělení MUDr. Petr Rota.

Rekonstrukce lůžkového oddělení také spočívala v obměně podlahových krytin, nových maleb a nátěrů, instalace ochranných prvků na dveřích a zdech, obnovena byla funkčnost ventilace, jež je instalována na části oddělení. Novým nábytkem je zčásti vybaveno nejen zázemí pro rodiče a pacienty, ale také pracoviště personálu. Ve zcela nové moderní podobě lze vidět sesternu a vyšetřovnu.