Nová spojovací chodba v provozu

Tisková zpráva ze dne 21. 6. 2016

V polovině června jsme opět zprovoznili spojovací chodbu („krček“) mezi pavilonem chirurgie a budovou ortopedie s oddělením ORL. Budova je oproti původní dvoupodlažní, jednodušším způsobem je na další části areálu nyní napojeno oddělení ortopedie. Slavnostního otevření se dne 21. června 2016 účastnili zástupci Libereckého kraje v čele s hejtmanem Bc. Martinem Půtou, dále primátor statutárního města Ing. Petr Beitl a jeho náměstci, architekt i zástupci stavební firmy.

„Důvodem rekonstrukce bylo zvýšení komfortu a bezpečnosti pro pacienty a snížení energetických nákladů. Celkové náklady si vyžádaly 6 mil Kč., z toho 5 mil. Kč poskytne Liberecký kraj, zbývající část uhradí nemocnice z vlastních zdrojů,“
vysvětlil ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček. Původní jednopodlažní chodba byla v nemocnici vybudovaná v roce 1994, zdemolována byla začátkem dubna 2016. Plánovaný termín dokončení stavby byl dodržen. „V průběhu stavby byl mezi budovami vybudován náhradní krytý koridor, který byl využíván pro přepravu pacientů, stravy, prádla a dalšího materiálu pro oddělení ortopedie, ORL a onkologické ambulance,“ doplnil informace vedoucí provozního odboru Bc. Daniel Maděra. Současná chodba má celkem 22 oken, zabudováno je zde podlahové vytápění, ve všech vnitřních východech z chodby jsou nově instalovány automatické protipožární dveře.