Přítomnost otců u porodu a pravidla pro návštěvy na porodnici

Pravidla platná od 23. 2. 2021

PRAVIDLA

U porodu může být s rodičkou jen jedna osoba navíc – otec dítěte nebo druh/žka ze společné domácnosti.

Při příchodu změříme otci/doprovodu teplotu, provedeme antigenní test. Doprovod nesmí jevit známky respiračního onemocnění.

Otec/doprovod se v šatně převlékne do jednorázového oblečení, si přinese s sebou (lze dopředu zakoupit v nemocniční lékárně).

Otec/doprovod má po celou dobu porodu zakrytá ústa a nos respirátorem, který si sám s sebou přinese. Má s sebou i další respirátor na výměnu.

Poté personál odvede otce/doprovod za maminkou na porodní pokoj.

Otec/doprovod je v době porodu pouze na porodním pokoji.

Po porodu, až budeme maminku překládat na pokoj, tak otec/doprovod půjde do šatny, kde se převlékne a odejde rovnou z nemocnice.

Návštěvy v dalších dnech povoleny nejsou.

Pokud doprovází otec maminku do poradny, požádáme ho i nadále, aby počkal před vstupem na oddělení.

Děkujeme za respektování pravidel.

Vytvořeno 18.8.2020 8:48:50 | přečteno 1884x | jana.valkova