CT přístroj Philips iCT 256

iCT

Počítačový tomograf  na RDG oddělení nemocnice Jablonec nad Nisou.

Naše oddělení od dubna 2015 disponuje CT přístrojem nejvyšší technologické úrovně, Philips Brilliance iCT 256

Tento přístroj dokáže díky 8 cm širokému detektoru a rychlosti rotace rentgenky pod 0,3 sekundy zachytit v dokonalé kvalitě za minimální čas veškeré struktury těla.

Tomografy této kategorie byly primárně vyvinuty pro vyšetření drobných a neustále se pohybujících cév zásobujících srdeční svalovinu, koronárních artérií, a k možnosti širokého pokrytí vyšetřované oblasti za minimalizaci potřebného času.
Díky tomu můžeme opět výrazně posunout kvalitu poskytovaných vyšetření včetně těch nejnáročnějších, jako jsou vyšetření srdce, virtuální kolonoskopie, cévní angiografie či perfuze mozku.

Součástí vybavení je také nejmodernější a v době instalace unikátní systém rekontrukce obrazu, tzv. modelové iterativní rekonstrukce (IMR), zajištující ostranění šumu a zlepšení kontrastu obrazu, čímž je umožněno snížit radiační dávku při vyšetření až o desítky procent.
V praxi jsme dosáhli zhruba 30-60% snížení dávky oproti standardní radiační dávce pro CT vyšetření dané oblasti uvedené v národních radiologických standardech ČR i západních evropských zemí.

Rychlost a kvalita zobrazení také umožní významně redukovat množství nitrožilně aplikované kontrastní látky při vyšetření, což opět představuje snížení zátěže pacienta z vyšetření.

iCT

IMG 20171129 101225

Vytvořeno 1.4.2015 18:20:24 - aktualizováno 13.7.2022 14:14:44 | přečteno 2421x | filip.rasocha
load