Návštěvní hodiny

Po-pá: 14:30-17:00
So-ne: 14:00-18:00


Mimo návštěvní hodiny lze využít vestibulu a dalších prostor nemocnice mimo lůžková oddělení

Pravidla a pokyny

Novorozenecké oddělení

Kapacita oddělení je 13 lůžek, pokoje jsou dvoulůžkové včetně sociálního zařízení. Na nadstandardním pokoji je možné ubytovat spolu s maminkou a miminkem současně i tatínka či jiného člena rodiny. Na celém oddělení je zaveden systém rooming-in, to znamená, že maminka i miminko jsou společně na jednom pokoji. Pokud je maminka po porodu unavená nebo má zdravotní obtíže, tak se o miminko postarají dětské sestry.

Jak se k nám dostanete?

pavilon B, 3.patro, jděte po ČERVENÉ

Baby Friendly Hospital

Od roku 2004 má oddělení právo nosit titul Baby Friendly Hospital, které uděluje světová zdravotnická organizace UNICEF. Toto ocenění získají pouze ta novorozenecká oddělení, která splní všechny podmínky - 10 kroků k podpoře kojení a znamená nejen uznání práce celého týmu zdravotníků, ale současně zavazuje, protože ocenění není trvalé a práce oddělení je UNICEFEM sledována a kontrolována průběžně po celý rok.

Neonatologická jednotka

Při zdravotních potížích dítěte je zde připravena neonatologická jednotka. Je vybavená nejmodernějšími inkubátory zn. Dröger, kam jsou umístěny děti, které jsou po narození ohroženy dýchacími problémy,mají poruchu regulace tělesné teploty či jsou jiným způsobem ohroženy na životě. Jako první v Libereckém kraji jsme začali na našem novorozeneckém oddělení používat přístroj BiliBed.Tento přístroj snižuje hladinu bilirubinu v krvi novorozenců ohrožených tzv.novorozeneckou žloutenkou. Přístroj je umístěn v postýlce dítěte, a proto je možné i při léčbě nechat miminko u maminky na pokoji a nemusí ležet odděleně v inkubátoru.

Základní preventivní vyšetření

V průběhu pobytu v porodnici jsou dětem provedena základní preventivní vyšetření. Jsou to:

  • vyšetření krevní skupiny
  • vyšetření na metabolické vady a funkci štítné žlázy
  • vyšetření očí - zda není přítomen vrozený zákal
  • vyšetření kyčlí, které provádí lékař ortoped

Tím jsou podchyceny eventuální vrozené vady, u kterých je potřebná včasná léčba. Jestliže by léčba nenastala, může to znamenat trvalé postižení dítěte.

Pobyt v porodnici

  • Délka pobytu v porodnici závisí na zdravotním stavu maminky i miminka. U dětí je minimální doba hospitalizace 4 x 24 hodin od porodu.
  • Při odchodu z porodnice dostane každá maminka do ruky očkovací průkaz dítěte, propouštěcí zprávu o novorozenci pro obvodního lékaře a tiskopis pro matriku.
  • Po celou dobu pobytu v naší porodnici se vám budou dětské sestry věnovat, naučí vás s vašim miminkem zacházet, ošetřovat jej, přebalovat, oblékat, koupat, kojit. Odpoví vám rády na všechny vaše dotazy.

Těšíme se na miminko

Několikrát do roka je pro vás připravena přednášková akce "Těšíme se na miminko". Seznámíte se zde s naším oddělením, získáte informace o kojení a péči o novorozence, o zdravém tělesném vývoji dítěte a představí se firmy, které vyrábějí výrobky vhodné nebo potřebné pro ošetřování miminka. Informace o této akci získáte ve svých gynekologických ordinacích, v regionálním tisku, na informační nástěnce v nemocnici. Těšíme se na miminko

Linka kojení

Pokud má maminka po propuštění z porodnice problémy s kojením nebo dotazy ohledně kojení, může se bezplatně každý den po celých 24 hodin obrátit na dětské sestry novorozeneckého oddělení, které vám vaše problémy pomohou vyřešit.

Telefonní číslo : 483 345 516

Aktualizováno dne 26.1.2011

Vytvořeno 2.9.2005 15:47:42 - aktualizováno 4.8.2006 17:18:15 | přečteno 827x
load