Lůžkové oddělení

Oddělení disponuje 37 lůžky, z nichž standardní oddělení má 21 lůžek, JIP 3 lůžka a novorozenecké oddělení 13 lůžek.

Nové prostory od roku 2000

Dětské oddělení zahájilo dne 17.1.2000 provoz v nových prostorách v budověC2 v hlavním areálu nemocnice. Tím je toto oddělení blíže všem ostatním složkám (laboratoř,rentgen atd.) a může lépe využívat týmové spolupráce lékařských kolektivů.

Oddělení kojenců

Uspořádání oddělení umožňuje přijímat spolu s dětmi (zejména nižších věkových skupin) i maminku či jiného rodinného příslušníka. Rodiče mají možnost využít ubytování na samostatných nadstandardních pokojích. Přednostně jsou přijímány kojící maminky. Na oddělení se léčí děti od narození do 2 let, nejčastěji s akutním onemocněním dýchacích cest,zažívacích a močových cest. Zvláštní skupinu tvoří děti s otravami a úrazy.

Oddělení větších dětí

Oddělení poskytuje péči akutně nemocným dětem nevyžadujícím intenzivní péči, vyšetření dětí s onemocněním ledvin, trávicího traktu a poruchami výživy, hypertenzí, s chronickým respiračním onemocněním, s diabetem. Součástí oddělení je i Mateřská a základní škola. Podívejte se, co vám poradí k hospitalizaci vašeho dítěte a jak se o vaše děti starají. Na léčbě a diagnostice se podílí též dětský kardiolog, neurolog, oftalmolog, lékař ORL, chirurg,ortoped,dětský psycholog, samozřejmou součástí je rehabilitace.

Jednotka intenzivní péče (JIP)

Disponuje 3 lůžky kompletně vybavenými pro intenzivní péči včetně výhřevného lůžka pro novorozence. Zajišťuje v celém rozsahu péči dětem bezprostředně ohroženým na životě ve spolupráci se všemi odbornými konziliáři.

Novorozenecké oddělení

Novorozenecké oddělení má 13 lůžek, toho je 6 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením a jeden pokoj nadstandardní jednolůžkový s vlastním sociálním zařízením, který umožňuje i ubytování rodinného příslušníka. Novorozenecké oddělení je umístěno v hlavní budově nemocnice ve třetím patře, společně s oddělením gynekologicko-porodnickým.

Vytvořeno 2.9.2005 15:15:12 | přečteno 4633x
load