5. Propuštění

Propuštěni z oddělení budete v momentě, kdy bude váš zdravotní stav stabilizován, bude minimalní riziko komplikací, dosáhnete potřebného pokroku v rehabilitaci a budete dostatečně soběstační či budete mít zajištěnou adekvátní péči.

Pro maximální efekt provedené operace je nezbytné v intenzivní rehabilitaci započaté na našem oddělení pokračovat i po propuštění. V některých případech je možné odejít rovnou domů a v rehabilitaci pokračovat ambulantně v místě bydliště. V případech ostatních (speciálně třeba po implantaci endoprotézy) je žádoucí pokračovat v rehabilitaci ústavní, a to buď v některém rehabilitačním zařízení anebo v lázních. Takovou následnou rehabilitaci je ideální mít zajištěnou již před nástupem k hospitalizaci, během hospitalizace může být už totiž  shánění následné péče problematické.

Při propuštění z našeho oddělení obdržíte dva výtisky propouštěcí zprávy, která obsahuje veškeré potřebné informace ohledně další léčby, režimových opatření a také termín následující kontroly. Jeden výtisk předáte praktickému lékaři, který se s námi na Vaší další léčbě podílí. Při propuštění dostanete také Propouštěcí edukační list, ve kterém jsou další praktické informace užitečné v pooperačním období. Pacienti z našeho oddělení odcházejí vybaveni potřebnými pomůckami a léky, případně dostanou předpisy a instrukce k jejich vyzvednutí. Následné kontroly probíhají v našich ambulancích a pokud situace nevyžaduje jinak, tak standardně u lékaře, který vás operoval.

V případě, že to vyžaduje váš zdravotní stav, budete z nemocnice odvezen/a sanitním vozem, a to buď domů, anebo do jiného zdravotnického zařízení. V některých případech může být nutný převoz vleže, např. po endoprotézách kyčle. Transport zařídíme my po dohodě s Vámi.

Vytvořeno 4.5.2021 9:38:30 | přečteno 1112x | jana.valkova
load