4. Pooperační režim

Po větších operačních výkonech, jako jsou například endoprotézy velkých kloubů, budete převezeni na JIP (jednotku intenzívní péče), kde budete po nezbytně nutnou dobu pod intenzivním dohledem. Po méně náročných operací budete po výkonu uloženi zpět na standardní oddělení. Operační sál, jednotka intenzivní péče i standardní lůžková část oddělení spolu těsně sousedí a tvoří jeden celek, takže transporty mezi nimi jsou jen na  krátké vzdálenosti.

Ošetřující lékař nebo operatér vám po operaci sdělí informace o průběhu operace a následném režimu. Lékař vás bude denně vídat při vizitách a podle vašeho aktuálního stavu povede další průběh léčby. Pečovat o vás bude neustále také kolektiv zdravotních sester a ošetřovatelek. Neostýchejte se ptát, kdokoliv ze zdravotnického personálu vám odpoví na veškeré otázky, pouze dotazy ohledně zdravotního stavu směřujte na ošetřujícího lékaře či operatéra.

S rehabilitací začnete pod vedením fyzioterapeuta hned v den operace či den poté. Pokračovat v ní budete i ve dnech následujících tak, abyste dosáhli žádoucí hybnosti v operované krajině, nacvičili jste účelnou chůzi o berlích a získali jste správné návyky v rámci režimových opatření.

Vytvořeno 4.5.2021 9:36:39 | přečteno 458x | jana.valkova
load