3. Předoperační režim

Od půlnoci před plánovaným výkonem nesmí pacienti jíst, pít, a případně ani kouřit.

Hygienická péče o celé tělo je před operací zásadní. Pacienti se předcházející večer a pak ráno před operací omývají dezinfekčním mýdlem. Těm, kteří mají podstoupit implantaci endoprotézy, je navíc operační oblast dekontaminována speciálním prostředkem.
Při operaci nesmí být na těle žádné šperky, piercing. Ženy nesmí mít nalakované či gelové nehty, a to jak na horních tak i dolních končetinách.

Léky, které máte užít ráno před operací ordinuje lékař, neužívejte žádné sami bez konzultace s ním. V indikovaných případech jsou pacientům před výkonem podány některé další léky.  Běžná je např. medikace ke snížení rizika žilní trombózy a antibiotická profylaxe snižující riziko peroperační infekce.

Na operační sál, který je umístěn přímo na našem oddělení, budete po nezbytné přípravě odvezeni 20-30 minut před výkonem. Pořadí operovaných je dáno skladbou pacientů a operačních výkonů.

Všechny pokyny vám budou sděleny a vysvětleny ošetřovatelským personálem, takže nemusíte mít strach, že nebudete něco vědět, či něčemu rozumět.

Vytvořeno 4.5.2021 9:34:36 | přečteno 332x | jana.valkova
load