1. Příjem pacienta k hospitalizaci

Na příjem k plánované hospitalizaci se dostavíte do nemocnice na ortopedickou ambulanci v přízemí pavilonu A v předem určený den ráno v 7.00 hod. (je to zpravidla jeden den před operací a konkrétní datum Vám sdělíme na ambulanci při vlastní indikaci k operaci současně s vydáním dokumentace na předoperační vyšetření).

Na ambulanci Vás sestra  zaeviduje, zkontroluje potřebné a odešle Vás na lůžkové oddělení o patro výše. Tam se Vás ujme sestra, která s Vámi doplní dokumentaci potřebnou k hospitalizaci a seznámí Vás s oddělením.

Obdržíte mj. Edukační list obsahující podrobné informace o průběhu hospitalizace.

Lékaři (ortoped a anesteziolog) postupně prostudují Vaši zdravotní dokumentaci (zejména aktuální výsledky všech předoperačních vyšetření, které jsme požadovali), vyšetří Vás a posoudí, zda jste způsobilá/ý operační výkon podstoupit. Pokud bude vše v pořádku, podají Vám nezbytné informace, zodpoví Vaše případné dotazy a zkompletují administrativu nutnou k hospitalizaci.

Menší operační výkony (artroskopie, korekce deformit nohy apod.):

Po absolvování shora uvedeného je možné  po dohodě s personálem odejít. K vlastní hospitalizaci se pak dostavíte až v den operace ráno v 6,30 hod. přímo na lůžkové oddělení připraven/a k výkonu podle instrukcí.

Větší operační výkony (např. endoprotézy velkých kloubů, revizní operace apod.):

Kvůli rozsáhlejší předoperační přípravě budete hospitalizován/a již den před operací. (V případě, že je den operace stanoven na pondělí, absolvujete výše uvedenou vstupní proceduru již předchozí pátek a k vlastnímu příjmu na lůžko se pak dostavíte v neděli ve 13.00 hod. přímo na lůžkové oddělení. Analogický postup je u dnů svátečních. V ostatních všedních dnech již po absolvování shora popsané vstupní procedury zůstáváte hospitalizován/a v nemocnici.)

Klademe důraz na skutečnost, že bez kompletního předoperačního vyšetření s žádoucími výsledky a bez nezbytné úpravy chronické medikace dle našich doporučení (léky ovlivňující krevní srážlivost, léky na cukrovku, hormonální antikoncepce) nemůžete být k operaci připuštěn/a.

S sebou vezměte:

  • občanský průkaz
  • průkaz zdravotní pojišťovny
  • výsledky všech námi požadovaných předoperačních vyšetření
  • vyplněné souhlasy, které obdržíte v ambulanci při stanovení termínu operace (důkladně pročtěte, pokud nebudete něčemu rozumět, vysvětlíme vám vše při příjmu)
  • doklad o vystavení pracovní neschopnosti, pokud vám byl vystaven
  • léky, které pravidelně užíváte (v originálním balení!)
  • hygienické potřeby, župan, pyžamo, pevné přezůvky, příbor, zdravotní punčochy a berle (v případě operace dolní končetiny).
Vytvořeno 4.5.2021 9:23:21 | přečteno 588x | jana.valkova
load