Lůžkové oddělení

Lůžková část interního oddělení se dělí na standardní lůžkovou část, která se nachází v 1. a 2. patře modrého pavilonu interny, oddělení JIP a intermediální péče je ve 3. patře pavilonu.

Standardní lůžkové oddělení

oddělení A3

1. patro, staniční sestra Vladimíra Hušková Bc.
Telefon sesterna: 483 345 207

oddělení A2

2. patro, staniční sestra Jitka Mikolášová
Telefon sesterna: 483 345 210

Na každém oddělení je 11 pokojů. Z toho je 9 pokojů třílůžkových a dva pokoje jedno nebo dvoulůžkové nadstandardně vybavené. Mimo sociálního zařízení, kterým jsou vybaveny všechny pokoje, zde má klient k dispozici televizi, telefon a lednici.

Lékařská a ošetřovatelská péče je na každém oddělení zajištěna zdravotnickým týmem lékařů, sester, ošetřovatelek a sanitářů. Péče o pacienty je prováděna skupinovým systémem v souladu s Etickým kodexem práv pacientů. Práva pacientů jsou k dispozici na každém pokoji včetně Domácího řádu oddělení interny. U každého lůžka je k dispozici signalizační zařízení, aby měl klient možnost kdykoliv přivolat ošetřovatelský personál. Na požádání má každý klient možnost přidělení telefonního přístroje k lůžku - platí se denní pronájem + hovorné. Součástí oddělení je společenská místnost, která slouží zároveň jako jídelna. Je vybavena televizí.

Oddělení JIP a intermediální péče (A1)

3. patro, oddělení JIP, staniční sestra Mariana Vávrová

Telefon sesterna: 483 345 222

A1
Telefon sesterna: 483 345 212

Oddělení JIP má 9 plně monitorovaných lůžek. Tento monitorovací systém byl za pomoci sponzorů zakoupen v roce 2005 a proto oddělení JIP patří k velmi moderně přístrojově vybavenému oddělení. O klienty zde pečuje kvalifikovaný tým lékařů a sester se specializačním vzděláním pro tuto jednotku. I zde je možnost po domluvě s lékařem a dle stavu klienta pobytu na dvou nadstandardních jednolůžkových pokojích plně monitorovaných.

Oddělení A1 intermediální péče má 9 lůžek s možností připojení na centrální monitorovací systém oddělení JIP.

U každého lůžka je k dispozici signalizační zařízení, aby měl klient možnost kdykoliv přivolat ošetřovatelský personál. Na požádání má každý klient možnost přidělení telefonního přístroje k lůžku- platí se denní pronájem + hovorné. Součástí oddělení je společenská místnost, která slouží zároveň jako jídelna. Je vybavena televizí.Nadstandardní pokoj , obrázek se otevře v novém okně

Také na tomto oddělení je pacientům k dispozici nadstandardní pokoj. Na jednolůžkovém pokoji je televize, lednice, konferenční, jídelní stůl a sedací souprava. Sociální zařízení, jako součást pokoje, je samozřejmostí. Pokoj je vybaven monitorovacím zařízením a kamerovým systémem, který je přímo propojen se sesternou JIP. Příjemné prostředí laděné do zelinkavé a žluté barvy připomíná spíše obývací pokoj. Za jednu noc zaplatí pacient 450,- Kč.

Vytvořeno 14.10.2005 16:01:41 - aktualizováno 30.5.2006 13:54:56 | přečteno 10114x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load