POROD V NAŠÍ PORODNICI v období epidemiologické situace

Vážené maminky, i v těchto složitějších časech se miminka rodí. Porod u nás probíhá stejně jako jindy. Je jen pár výjimek, které si vyžádala epidemiologická situace a potřeba preventivních opatření. A nebojte se, jsme všichni připraveni Vám pomáhat, abyste Vy i Vaše miminko byli v pořádku a spokojení. Personál gynekologicko-porodnického oddělení. 


Těhotenská poradna

Pro maminky je lepší, aby co nejdéle chodily ke svému obvodnímu gynekologovi. Pokud už jsou předány do naší péče, tak si standardně telefonicky domluví termín. Při příchodu do nemocnice projdou tzv. „triáží“ - bude jim změřena teplota, odpoví na pár otázek a pak jdou na oddělení.

Poradna probíhá normálně. Jen prosíme o používání roušek (rouška je lepší než respirátor).

Sepsání porodopisu

Informace najdete ZDE

Porod 

Při příchodu do nemocnice maminka absolvuje „triáž“. Na oddělení ji dovedeme a s věcmi jí pomůžeme. Ostatní, pokud se týká porodních plánů, bondingu, roomingu,…, probíhá úplně stejně jako za běžných podmínek. Více informací o naší péči najdete v ostatních odkazech u informací o  našem oddělení. Roušky maminky  používají do té doby, než jim začnou vadit při dýchání. Ve II. době porodní ji nemá téměř žádná. Roušku si pak maminka nasadí až po porodu.

Přítomnost otců u porodu (resp. třetích osob) povolena za dodrženích pravidel. Čtěte ZDE

Pobyt na oddělení a propuštění 

Režim je stejný jako za běžných podmínek. Maminky musí používat roušky, miminka je nemají. Návštěvy jsou zakázány. Prosíme také o omezení pohybu maminek po nemocnici (nechodit do bufetu a do lékárny jen v nejnutnějším případě a po domluvě s personálem). Pokud mamince něco důležitého přinesou z domova, je to převzato na triáži a pak předáno (ale musí se jednat o důležité věci). Oblečení pro miminko na odchod z nemocnice si vezměte s sebou už k příjmu k produ.

Ostatní věci, nutné k převozu domů, přinese doprovod do haly nemocnice, kde je personál převezme a doručí mamince. Když je maminka nachystaná, tak jí doprovodíme až do haly nemocnice, kde si jí už převezme její doprovod.

Sledujte i nadále stránky nemocnice a našeho oddělení. Budou tady zveřejňovány aktuální informace.

Aktualizace dne 17. 4. 2020
Vytvořeno 1.4.2020 10:24:45 | přečteno 2454x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load