Letní provoz a stavební práce

Tisková zpráva ze dne 25. 6. 2020

Letní provoz v nemocnici

Období léta je každoročně využíváno k rekonstrukcím oddělení či malování. Provoz některých ambulancí bude omezen také z důvodu čerpání dovolených. Nemocniční lékárna bude ve státní svátek v pondělí 6. 7. otevřena od 8:00 do 16:00 hodin. V nemocnici je standardně v provozu pohotovostní služba pro děti i dospělé. Aktuální informace o letním provozu oddělení najdete na internetových stránkách nemocnice ZDE.

Stavební práce v nemocnici během léta

Období léta ovlivní vnitřní provoz nemocnice stavební práce či malování na některých odděleních. Zahájeny budou mimo jiné stavební práce v prostorách, jež se postupně využijí k rozšíření po přestěhování lůžek intenzivní péče do nového Pavilonu intenzivní medicíny.

Na konci června počítá nemocnice s modernizací recepce a čekárny gastroenterologie. Náhradní prostory budou zajištěny na bývalém oddělení ARO, nedaleko stávajícího vstupu do čekárny gastroenterologie. Rekonstrukce potrvá zhruba čtyři týdny. „Práce budou zahájeny již tento pátek 26. června,“ upřesňuje tisková mluvčí nemocnice Petra Hybnerová. V srpnu budou probíhat stavební práce na bývalém lůžkovém oddělení ARO, kde se rozšíří zázemí chirurgických ambulancí o nový zákrokový sálek a vyšetřovnu. Práce zde mohou zasáhnout do začátku září. „Při stavbách v přízemí pavilonu B je třeba počítat se zvýšeným hlukem a prašností nejen přímo v místech stavby, ale také na sousedících odděleních. Za vzniklé komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení,“ informovala veřejnost Petra Hybnerová, tisková mluvčí.

Letní období je také každoročně využíváno k vymalování. Letos to bude na odděleních chirurgie B1, ortopedie a ORL. Některé práce budou částečně probíhat i za provozu. O aktuální situaci, přesných termínech prací a případného uzavření oddělení informuje nemocnice veřejnost prostřednictvím webových stránek ZDE.

V dalším období od podzimu 2020 plánuje nemocnice rekonstrukci jedné vyšetřovny na lůžkové chirurgii a vyšetřovny v ambulantní části rehabilitace. V plánu je také úprava prostor po bývalém chirurgickém JIP v 1. patře pavilonu B, který je již kompletně přestěhován do nového pavilonu, a jeho využití pro dospávací pokoj.

-ph-


Vytvořeno 25.6.2020 10:34:01 | přečteno 530x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load