Nové výstavy v nemocnici

Tisková zpráva ze dne 10. 1. 2019

Dvě nové výstavy si mohou od konce ledna prohlédnout návštěvníci jablonecké nemocnice na chodbě u bistra, nedaleko hlavního vchodu.

Zdobit prostory zde bude sada osmnácti panelů, které byly na podzim loňského roku součástí výstavy „100 let v bílém plášti“. Akci pořádal odbor zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. Informační panely umožní návštěvníkům nahlédnout do vývoje zdravotnických zařízení v Libereckém kraji, a to známých i v současné době již neexistujících. „Výstavu jsme pořádali v loňském roce ve vestibulu budovy Krajského úřadu u příležitosti stého výročí založení republiky. Nyní jsme panely nabídli zdravotnickým zařízením v našem kraji, aby si je mohlo prohlédnout ještě více lidí. Jablonecká nemocnice je první, kde se putovní výstava uskuteční,“ informovala jedna z organizátorek výstavy Mgr. Blanka Ptáčková z odboru zdravotnictví.

Druhá výstava nese název „Kresby srdcem pro radost a uzdravení“. Své obrazy zde představí jablonecký malíř Lukáš Černý. „Inspirací je pro mě krajina a architektura Jizerských hor,“ říká Lukáš Černý, autor kreseb. Jeho obrazy mohli Jablonečané vidět v Eurocentru, v Kině Radnici, OC Central či Janově nad Nisou. „Výstava v nemocnici je tak trochu specifická, tím místem. Bohužel, ne každý sem jde s úsměvem. Byl bych moc rád, aby pacienty a návštěvníky zahřála a potěšila,“ doplňuje Lukáš Černý. Autor  vydává také ručně kreslené pohlednice, které jsou k dostání v turistickém informačním centru v Jablonci nad Nisou a Jičíně.

Obě výstavy budou v nemocnici k vidění do poloviny dubna.

Vytvořeno 16.1.2019 13:44:20 | přečteno 346x | jana.valkova
load