Rekonstrukce na oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny

Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2019

V loňském roce začala jablonecká nemocnice postupně rekonstruovat prostory rehabilitace a fyzikální medicíny. Před dokončením jsou další práce v ambulantní části oddělení. 

Na lůžkovém oddělení se postupně jeden po druhém revitalizují jednotlivé pokoje. Vodoléčba, kterou projde ročně přes pět tisíc lidí, prošla rekonstrukcí na sklonku loňského roku. Pacientům jsou k dispozici dvě celotělové vířivky, dále pak jedna vířivka na dolní a jedna na horní končetiny. „S rekonstrukcí vodoléčby souvisí i zprovoznění místnosti pro ergoterapii, která usiluje o zachování a zlepšování schopností jedince s vrozeným či získaným handicapem.“ říká Jiřina Honzigová, vedoucí fyzioterapeutů

Další část rekonstrukce v ambulantní části oddělení, která byla zahájena letos 21. března, se pomalu chýlí ke konci. „Nové zázemí má kromě ambulance také cvičební místnost, místnost pro podávání infuzí a denní místnost pro personál,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Petra Hybnerová. „Veškeré stavební práce jsou již hotovy, postupně se začíná navážet nábytek a příští týden přijde na řadu finální úklid“, doplnil Daniel Maděra vedoucí provozního oddělení. Provoz rehabilitační ambulance i fyzioterapie je po celou dobu rekonstrukce s drobnými omezeními zajištěn.


Vytvořeno 29.4.2019 7:08:37 | přečteno 314x | jana.valkova
load