Nemocnice pořádá Den otevřených dveří

Tisková zpráva ze dne 21. 9. 2018

Píše se rok 2005 a nemocnice pořádá 1. ročník Dne otevřených dveří. Ten letošní je šestý a koná se ve středu 26. září. Dopoledne od 9 do 12 hodin je určeno přihlášeným školám, od 13 do 18 hodin je zvaná veřejnost.

Návštěvníci se mohou těšit na 14 zdravotnických pracovišť a 2 oddělení s technickým zázemím. Mezi nově zpřístupněné prostory patří oddělení biomedicínského inženýrství se zdravotnickou technikou. „Po delší době otevřeme veřejnosti také gastroenterologii, kde návštěvníci uvidí na monitoru záznam z vyšetření tlustého střeva s konkrétním vysvětlením nálezu,“ zve veřejnost tisková mluvčí nemocnice Petra Hybnerová. Na rentgenu představí personál vyšetření ultrazvukem a magnetickou rezonanci. „Veřejnost si bude moci vyzkoušet přiložení sondy na tělo,“ uvedl Filip Rasocha, vedoucí radiologický asistent. Registrace zájemců o prohlídku probíhá v prostoru u lékárny, dle zájmu lze navštívit během odpoledne i více pracovišť.

Součástí akce je také bohatý doprovodný program. Jeho hlavní částí je výstava s názvem „Hobby našich zaměstnanců“, která představí fotografie, výrobky, sbírky a další zájmy osmnácti zdravotníků i personálu z technicko-hospodářských oddělení nemocnice. „K vidění budou např. krabičky zdobené ubrouskovou technikou, výrobky se svatební tematikou, perníková chaloupka, andílci z dřevěných hoblin, akvarely, šitá zvířátka, sbírka pivních zátek a další,“ sdělila výčet jedna z organizátorek Zdenka Jelínková. Výstava je ojedinělá také v tom, že si ji lze prohlédnout v kapli nemocnice pouze v den konání akce. Po delší období budou zdobit chodbu u bistra fotografie tří zdravotních sester z oddělení chirurgie, urologie, interny a jednoho sanitáře z centrální sterilizace. Před kaplí si návštěvníci přečtou informace o historii nemocnice či stavbě pavilonu intenzivní medicíny. Prostory doplní výtvarné práce dětí MŠ a ZŠ při nemocnici.

Před hlavním vchodem si návštěvníci prohlédnou vozy zdravotnické záchranné služby a sanitku nemocnice. Ve stanu VZP si zájemci mohou nechat změřit tlak, BMI a tělesný tuk. Český červený kříž představí vybavení humanitárního stanoviště a změření tlaku, cukru či cholesterolu zde bude také možné.

V programu nebude ani letos chybět soutěžní kvíz s deseti otázkami. Účastníci obdrží po jeho vyhodnocení drobný dárek. Novinkou letošního roku je sociální poradenství, které se pro zájemce uskuteční v prostorách před kaplí od 14:00 do 17:00 hodin. Na otázky veřejnosti zde budou odpovídat koordinátorka komunitního plánování sociálních služeb Jablonecka Martina Semrádová a sociální pracovnice nemocnice Alena Krajčová.

Dopoledne projde postupně stanovišti přes 600 dětí základních a středních škol. „Podobně jako v předchozích ročnících jsme ze strany škol zaznamenali zájem, což nás velmi těší,“ vysvětlila Martina Zajíčková z ortopedického oddělení, která má organizaci programu pro školy na starost. Na Den otevřených dveří přijedou nejen žáci a studenti z Jablonce, ale také Liberce, Smržovky či Velkých Hamrů. Celkově je očekáváno přes tisíc návštěvníků. „Nemocnice pořádá tuto akci každé tři roky. Další ročník proběhne v roce 2021,“ doplnila na závěr Hybnerová. Podrobné informace k programu jsou zveřejněny ZDE


Vytvořeno 21.9.2018 12:43:27 | přečteno 262x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load