Rekonstrukce vodoléčby a ergoterapie finalizuje

Ergoterapie

Tisková zpráva ze dne 7. 12. 2018

Od poloviny října letošního roku probíhá v ambulantní části oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny rekonstrukce vodoléčby. Provoz po rekonstrukci bude zahájen po Novém roce.

„V nových prostorách jsou pacientům k dispozici dvě celotělové vířivky, dále vířivka na dolní a jedna na horní končetiny. Nahrazen tím bude již technicky nevyhovující whirlpool,“ informovala o přestavbě vedoucí fyzioterapeutů Jiřina Honzigová. Pacienti získají komfortnější prostory s větším intimním zázemím. K dispozici je pacientům také sociální zařízení se sprchovým koutem.

S rekonstrukcí vodoléčby souvisí i zprovoznění samostatné ergoterapeutické místnosti. Ergoterapie je rehabilitační obor, který usiluje o zachování, zlepšování a využívání schopností jedince s určitým vrozeným nebo získaným postižením, tělesným či duševním. „Účelem ergoterapie je dosáhnout nejvyšší možné úrovně soběstačnosti v osobním, společenském i pracovním životě,“ vysvětlila význam jedna z ergoterapeutek nemocnice Bc. Lucie Brázdová. Cílem je dopomoci pacientovi bez rozdílu věku k návratu do běžného života tak, aby se uměl sám o sebe postarat a nepotřeboval pomoc druhé osoby v běžných denních činnostech, volnočasových aktivitách, či při výkonu profese. Pro nácvik těchto činností se používá řada specializovaných pomůcek, prostřednictvím kterých se problémové oblasti trénují či rozvíjí motoriku. „Zázemí a vybavení nové ergoterapeutické místnosti budou využívat pacienti lůžkové i ambulantní části,“ doplnila informace Jiřina Honzigová.


Vytvořeno 7.12.2018 12:59:02 | přečteno 700x | jana.valkova
load