Aukce výtvarných prací pro pediatrii

Tisková upráva ze dne 15. 5. 2017

VÝTĚŽEK Z AUKCE A FOTOGRAFIE ZDE

Tradiční aukce se koná ve středu 17. května 2017 od 17:00 hodin na jabloneckém Eurocentru. Letošní výtěžek bude věnován na nákup žilního transilluminatoru, který se používá pro zajištění žilního přístupu při krevních odběrech a zavedení kanyly pro infuze.

Také výtěžek z letošní aukce výtvarných prací poputuje na dětské oddělení jablonecké nemocnice. „Peníze bychom rádi využili na nákup tzv. žilního transilluminatoru, který se používá pro zajištění žilního přístupu při krevních odběrech a zavedení kanyly pro infuze,“ informoval o využití financí primář dětského oddělení MUDr. Petr Rota. Přístroj používá prosvicovací technologii až do hloubky 6 mm. „Díky tomu je při napichování žíla lépe vidět,“ doplnil význam MUDr. Petr Rota. Cena přístroje se pohybuje okolo 7 – 10 tis. Kč. V loňském roce se na aukci vybralo rekordních 19 100,- Kč. „Výtěžek jsme použili při nákupu dětského lůžka TOM,“ sdělila účel Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice.

Tématem 20. ročníku výstavy výtvarných prací dětí, žáků a studentů je „Pohádkový život“. Letošní aukce se koná ve středu 17. května od 17:00 hodin na jabloneckém Eurocentru.

ikona souboruPlakátek aukce 2017 výtěžek

Vytvořeno 18.5.2017 13:13:07 | přečteno 71x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA