Vjezd do areálu nemocnice osazen závorami

Tisková zpráva ze dne 1. 6. 2017

Nemocnice Jablonec nad Nisou se potýká s nedostatkem parkovacích míst pro pacienty, návštěvy i zaměstnance. Zlepšení situace přinese uzavření celého areálu závorami. Toto opatření zajistí lepší dodržování nastavených pravidel pro dopravu i parkování. Práce na osazení vjezdů závorami byly zahájeny již v měsíci květnu a celý systém se spustí v průběhu měsíce června.

Do areálu může veřejnost vjet dvěma hlavními vjezdy, z ulice Nemocniční (od Rýnovické) a vjezdem u bývalé staré vrátnice z ulice 28. Října. Jiný vjezd do areálu nemocnice není veřejnosti technicky umožněn.

„Při příjezdu k bráně zmáčkne řidič na stojanu tlačítko a odebere si parkovací lístek. Ten je třeba si uschovat pro následný výjezd,“ informovala tisková mluvčí Petra Hybnerová. Parkování do 30ti minut je bezplatné, poté uhradí návštěvník 10,- Kč za každou započatou hodinu. Celodenní parkování stojí 50,- Kč a počítá se od páté započaté hodiny. Provozní doba je nepřetržitá, systém je funkční také
o víkendech a svátcích. „Zaváděným opatřením regulujeme a usměrňujeme parkovací systém v areálu nemocnice,“ zdůraznil význam ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček.

Před výjezdem z „areálu nemocnice“ je třeba dojít s parkovacím lístkem k automatu, který je umístěn v místě stávajícího, na parkovišti vlevo za hlavním vjezdem. Po přiložení parkovacího lístku uhradí návštěvník cenu parkovného v hotovosti, v současnosti jednáme ještě o možnosti úhrady také platební kartou. „Při výjezdu z areálu přiloží řidič zaplacený platební lístek k čtečce na výjezdovém stojanu a bude mu umožněn výjezd,“ vysvětlila Petra Hybnerová. Od doby zaplacení parkovacího lístku má řidič 15 minut na vyjetí z areálu. Pro případné technické problémy je na parkovacích stojanech tlačítko, které řidiče spojí s nepřetržitou službou.

Pro pacienty a návštěvníky nemocnice jsou určena dvě parkoviště, hlavní parkoviště je vlevo za vjezdovou bránou do areálu. Další možností je parkoviště u pavilonu Interny, k němuž vede samostatný závorový vjezd. Systém je stejný jako u ostatních vjezdů. Na každém z těchto parkovišť jsou vždy dvě místa pro ZTP, pro ně je parkování bezplatné. Před výjezdem je nutné se prokázat parkovacím lístkem a průkazkou ZTP na Informacích nemocnice.

Zdarma může veřejnost i nadále parkovat na určených místech s přistávací plochou pro vrtulník
u ulice 28. Října. Celkově je pro veřejnost k dispozici 90 parkovacích míst.„Zaměstnancům jsou v areálu nemocnice určena jiná místa, než veřejnosti. Zaměstnanci nemohou parkovat na místech vyhrazených pro veřejnost a opačně – veřejnost by neměla parkovat na místech určených pro zaměstnance.“ doplnila Hybnerová. Obchodní partneři nemocnice jsou o novém nastavení průběžně informováni. Dodržování všech pravidel bude průběžně kontrolováno.

O přesném termínu spuštění systému bude nemocnice veřejnost informovat prostřednictvím webových stránek www.nemjbc.cz a dalších médií. „Věříme, že nový systém ještě více zlepší možnosti zaparkování v areálu nemocnice. Již dnes je zřejmé, že provedená opatření měla svůj význam,“ ukončil ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček.

Vytvořeno 6.6.2017 10:00:14 | přečteno 387x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load