Aukce pro pediatrii ve středu

Tisková zpráva ze dne 2. 5. 2016

Ve středu 4. května se od 16:00 hodin na jabloneckém Eurocentru uskuteční tradiční aukce dětských výtvarných prací, jejíž výtěžek poputuje na dětské oddělení jablonecké nemocnice.

V loňském roce se na aukci vybralo 12 370,- Kč. „Peníze jsme využily na nákup dětského lůžka TOM,“ vysvětlila užití Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Cena jednoho lůžka je cca 63 600,- Kč. Na lůžko přispěli i další sponzoři. Celkově potřebujeme na dětském oddělení obměnu 14 lůžek. „Pět obdržíme ještě letos od nadace Kapka naděje a další, již tedy sedmé, zakoupíme opět z našetřených prostředků od sponzorů včetně výtěžku z aukce výtvarných prací,“ doplnila informace vrchní sestra pediatrického oddělení Jana Jírů.

Vedle tohoto příspěvku předají při aukci finanční dar v hodnotě „samých jedniček“ zástupci dětí i pedagogů ze ZŠ v Pivovarské ulici. Jedná se o částku 11 111,- Kč. Peníze vybrala škola z několika akcí, které každoročně pořádá. „Na Vánoce pořádáme každoročně v tělocvičně školy koncert našich žáků spojený s dobročinnou akcí. Dále jsme na škole uspořádali dva charitativní bazárky,“ sdělila paní učitelka Alena Bělíková. Tradičně posílají téměř každý rok výtěžek na UNICEF dětem z rozvojových zemí, letos se rozhodli podpořit jablonecké děti. Dárek chtějí dát na „Den dětí“ těm, jež budou muset tento svátek trávit  v nemocnici a udělat jim radost. „Za vybrané peníze pořídíme novou televizi, kterou umístíme na dětský pokoj jednotky intenzivní péče,“ sdělila účel vrchní sestra Jana Jírů.


Vytvořeno 2.5.2016 22:04:01 | přečteno 209x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load