Andělé mezi námi – výstava fotografií v nemocnici

Tisková zpráva ze dne 12. 7. 2016

Od úterý 12. července je v nemocnici k vidění výstava 22 glamourfotografií s příběhy o lidech na těchto snímcích. Autorkou fotografií je Markéta Urbanová, autorkou textů Inka Urbanová. Na vzniku se podíleli obyvatelé Domova důchodců Velké Hamry jako „Andělé mezi námi“.

„Nápad vznikl v lednu 2015 a obyvatelé i zaměstnanci Domova důchodců ho přijali velmi příznivě, ačkoliv si nedovedli nejprve představit, co přesně se od nich očekává,“ vysvětlila autorka textů k fotografiím Inka Urbanová. Nakonec vzniklo 22 portrétů, k nimž neodmyslitelně náleží 22 životních, velmi otevřených příběhů. Realizace probíhala intenzivně během 5 měsíců. „Za jejím pozadím je spousta práce, organizační činnosti i času, ale především emocí, radostných i smutných, a také pocit, že mnoho hodin setkávání a povídání si s lidmi, kteří našli své poslední bydliště v domově důchodců, není vůbec ztracenou dobou, naopak je poznáním, které by měl zažít možná povinně každý mladý člověk, aby si uvědomil, že mládí a síla není věčná,“ doplnila realizaci výstavy autorka fotografií Markéta Urbanová.

„Výstava je putovní, do jablonecké nemocnice byla dnes přemístěna z budovy Centra doléčování a rehabilitace v Tanvaldu, v Jablonci bude minimálně do konce srpna,“ informovala tisková mluvčí Petra Hybnerová. Výstava poputuje během podzimu do Liberce. V nemocnici jsou fotografie s texty umístěny na hlavní chodbě za informacemi.

Vytvořeno 13.7.2016 9:17:20 | přečteno 268x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load