Výtěžek z Dýňobraní a Štědrého svařáku pro nemocnici

Tisková zpráva ze dne 2. 4. 2014

Ve středu 2. dubna 2014 předali zástupci jabloneckého Domu Vína Vinařství Chateau Lednice, a.s. již tradičně šek dětskému oddělení jablonecké nemocnice. Tentokrát se jedná se o částku ve výši 10 050,- Kč. Poděkování za finanční podporu patří nejen dárci, ale také občanům Jablonce nad Nisou, kteří přispěli v rámci známého Dýňobrání a Štědrého svařáku. Jablonecký Dům vína podporuje tímto způsobem nemocnici již od roku 2010. Celkově dětské oddělení získalo na vybavení i s letošním příspěvkem 38 545,- Kč. Šek předali zástupci dárce Marcela Žďárská a Jindřich Sobota, jednatel společnosti.

„Předání šeku na nákup novorozenecké váhy jsme připravili symbolicky v období nastupujícího jara a Velikonoc,“ zdůraznil Petr Krejčík z firmy Vinařství Chateau Lednice, a.s. Šek převzali nový primář pediatrického oddělení MUDr. Petr Rota, bývalý primář MUDr. Pavel Šochman a vrchní sestra Jana Jírů. „V letošním roce využijeme příspěvek na nákup digitální kojenecké váhy. Ty současné jsou již zastaralé,“ vysvětlila využití finančního daru vrchní sestra pediatrie Jana Jírů. Na dětském oddělení je potřeba celkem osm těchto vah. „Tři v hodnotě 30 tis. Kč jsme již pořídili z vlastních zdrojů, dvě potřebujeme z důvodu neopravitelnosti v co nejbližší době zakoupit,“ doplnil současný primář oddělení MUDr. Petr Rota. „V předchozích letech jsme za peníze pořídili stolky na JIP našeho oddělení, jako příspěvek na speciální JIP lůžko nebo na pulsní oxymetr,“ doplnil využití bývalý primář dětského oddělení
MUDr. Pavel Šochman.

Na nákup digitální novorozenecké váhy poputuje také výtěžek z aukce výtvarných prací, která se koná 22. května od 16:00 hodin na jabloneckém Eurocentru. Téma letošní výstavy je „My jsme muzikanti“ a bude se konat v termínu 16. – 22. května 2014.

DSCN3576 – kopie, obrázek se otevře v novém okněDSCN3592, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 2.4.2014 22:06:02 - aktualizováno 3.4.2014 10:19:08 | přečteno 442x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load