Výstava fotografií pro Ugandu

Tisková zpráva ze dne 23. 9. 2013

Výstava fotografií podporuje projekt „Shalom for Uganda“

 Pohled na zdravotně – sociální aspekty africké země přináší výstava fotografií Petra Preusslera, která je po celé léto k vidění v prostorách jablonecké nemocnice. Výstavu zde realizuje spolu s nemocnicí nezisková organizace Shalom for Uganda, která byla založena v roce 2011. Cílem organizace je podpora nejchudších komunit v jihozápadní Ugandě. Hlavní činností je poskytování zdravotní a také paliativní péče. Činnost zajišťují čeští zdravotníci s pomocí místních zdravotníků.

Zdravotní péče je poskytována v ambulanci zřízené v pronajatém domě na faře. „V tomto domě bydlí i dobrovolníci. Děláme i základní laboratorní testy jako vyšetření na malárii, vyšetření moče, glykémie, těhotenský test, test na syfilis. Naším záměrem je vybudování vlastního českého zdravotnického centra,“ vysvětlila situaci jednatelka organizace Monika Nová a doplnila: „V dubnu jsme začali se stavbou vlastního zdravotního centra. V červnu jsme obdrželi příspěvek z Českého rozvojového fondu, proto jsme mohli nakoupit další materiál a pokračovat ve výstavbě.“ Organizace Shalom for Uganda oslovila také širokou českou veřejnost, která může pomoci se získáním auta, jež následně dopraví lékařské vybavení a zdravotnický materiál do nově otevřeného zdravotního centra v Ugandě. Projekt má název „Auto pro lékaře do Ugandy“.

Kontakt: Mgr. Monika Nová, jednatelka společnosti SHALOM FOR UGANDA, Monika.Merotska@seznam.cz , tel.: 608 5829 848, www.shalomforuganda.cz

Tiskovou zprávu zpracovala: Bc. Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice

DSC05044, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 23.9.2013 15:22:11 | přečteno 215x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load