Prevence rakoviny prsu

Tisková zpráva ze dne 23. 9. 2013

Prevence rakoviny prsa – akce Avon do konce listopadu

Na novém digitálním mamografu, který je v jablonecké nemocnici v provozu již téměř rok, bylo dosud vyšetřeno 6 172 žen. Celou investici s pořízením přístroje ve výši 6,2 mil. Kč uhradil zřizovatel nemocnice statutární město Jablonec nad Nisou.

„Každoročně bohužel zaznamenáváme zvyšující se poměr screeningově vyšetřených pacientek k počtu maligních nálezů,“ sdělil vedoucí radiologický asistent Filip Rasocha a zdůraznil význam prevence. „Jenom v letošním roce jsme celkově zaznamenali již 42 žen s rakovinou prsu.“Mamografický screening zajišťuje jablonecká nemocnice od roku 2003. Jedná se o preventivní vyšetření prsů, zaměřené na včasné odhalení případného nádorového onemocnění. Screening je prováděn v intervalech 2 let a je plně hrazen zdravotní pojišťovnou. Týká se žen od 45. roku nebo při podezření na chorobný stav. Před 45. rokem je možné provést preventivní vyšetření prsů ultrazvukem.

„Oddělení je zapojeno v rámci prevence rakoviny prsu do projektu Ženy ženám. Tuto akci vyhlašuje 1 x ročně Avon. Žena si na jejich bezplatné lince vyžádá poukázku a objedná se na vyšetření na našem radiodiagnostickém oddělení,“ doplnila možnosti tisková mluvčí Petra Hybnerová. Akce nyní trvá do konce listopadu. Na vyšetření přišlo s poukázkou do současné doby 90 žen. Poukázka má hodnotu 200,- Kč, přičemž UZ vyšetření prs stojí 220,- Kč, mamografické 648,- Kč.

Tiskovou zprávu zpracovala: Bc. Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice

Vytvořeno 23.9.2013 15:21:42 | přečteno 202x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load