Nemocnice investuje do přístrojové techniky

Tisková zpráva ze dne 18. 4. 2012.

Každoročně investuje nemocnice nemalé částky do obnovy zdravotnické techniky. Ta je hrazena jak z vlastních zdrojů a od finančních příspěvků sponzorů, tak i díky zřizovateli nemocnice města Jablonec nad Nisou, které každoročně poskytuje investiční dotaci na přístrojové vybavení. V letošním roce bude celková částka od města ve výši 6,2 mil. Kč.

Nemocnice získala v roce 2009 dotaci z fondů EU ve výši 43 mil. Kč na pořízení magnetické rezonance. V letošním roce za spolupráce se svým zřizovatelem usilujeme o získání dotace z Regionálního operačního programu na pořízení digitálního mamografu. Cena se pohybuje okolo 5 mil. Kč. Nový digitální mamograf by nahradil stávající filmový starší typ.

V letošním roce jsme již zakoupili cystoskop v hodnotě 171 tis. Kč pro oddělení urologie, vrtačku pro chirurgické operace v ceně 147 tis. Kč a pojízdný rentgenový přístroj za necelých 0,5 mil. Kč. Dále bychom chtěli letos pořídit dvě věže na endoskopii, operační gastroskop, sanitu a nová lůžka na JIP chirurgického oddělení.

V loňském roce investovala nemocnice do přístrojové techniky 22 521 486,- Kč. Zřizovatel přispěl částkou 5 mil. Kč a zbývající část byla z vlastních zdrojů a z finančních darů sponzorů.

Největší investicí do přístrojové techniky v loňském roce byl nákup digitálního rentgenového přístroje v hodnotě necelých 8 mil. Kč. Novou technologií odpadlo klasické vyvolávání snímků a pacienti nemusí na snímky v čekárně radiodiagnostického oddělení čekat. Další výhodou je, že snímek vidí radiologičtí laboranti bezprostředně a mohou zhodnotit, zda je snímek správně pořízen (např., když se pacient pří snímkování pohne) a dle potřeby ihned udělat nový snímek. Lékař na jiném oddělení může snímek také vidět ihned po provedení rentgenu. Digitální systém je taktéž výhodný v případě, že je třeba nález konzultovat s odborníkem z jiné nemocnice – na dálku. V roce 2011 bylo za I. čtvrtletí provedeno 10 194 snímků, v roce 2012 se počet zvýšil na 11 701.P1010711, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 18.4.2012 18:54:17 | přečteno 171x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load