Parkování v areálu nemocnice bude částečně zpoplatněno

P1010453

Tisková zpráva ze dne 9.9.2011 (aktualizace 21.9.2011)

Nemocnice chce zlepšit možnosti parkování ve svém areálu, a proto přijala několik opatření. ikona souboruParkování od října 2011 plakátek pdf

Od 1. října 2011 nemocnice vyčlení pro návštěvy a pacienty hlavní velké parkoviště po levé straně při příjezdu do areálu. „První půlhodina parkování bude bezplatná, za každou další hodinu bude účtována částka 10,- Kč. Řidič si u parkovacího automatu vyzvedne lístek pro parkování zdarma na dobu půl hodiny, eventuálně si připlatí při parkování na dobu delší“, vysvětlila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Parkovací lístek umístí viditelně do auta za přední sklo. Parkoviště je zpoplatněno od 6:00 do 20:00 hodin a k dispozici je zde 59 parkovacích míst.

Hospitalizovaný pacient může zanechat zaparkované auto na některém z neplacených parkovišť pro veřejnost nebo si zaplatit celodenní parkování na hlavním velkém parkovišti. Poplatek za 24 hodin činí 50,- Kč.

Bezplatná parkovací místa pro veřejnost zůstávají k dispozici na parkovišti za starým vjezdem do areálu naproti mateřské školce, nebo lze využít často volného parkoviště s přistávací plochou pro leteckou záchrannou službu. „Upozorňujeme pacienty, kteří dosud využívali parkoviště s vjezdem ze Hřbitovní ulice, že toto parkoviště není určeno pro veřejnost,“ upozornila Petra Hybnerová.

Zaměstnanci mají v areálu nemocnice vyhrazena místa pro parkování, která jsou označena značkami. Řidič – zaměstnanec umístí za přední sklo kartu, která ho k parkování v areálu nemocnice opravňuje. Za vydání karty zaplatí zaměstnanec manipulační poplatek.

Řidiči, kteří nebudou dodržovat daná pravidla, se vystavují riziku pokuty a botičky od Městské policie.

„Věříme, že uvedená opatření zmírní problémy s parkováním u nemocnice. Zpoplatnění parkování pro pacienty a návštěvy jistě není příjemné, na druhou stranu pouze tento postup jim zajistí dostatek místa a věříme, že zamezí dlouhodobému stání aut na hlavním parkovišti“, doplnil ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček.

Cedule na parkovacím automatu, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 20.9.2011 10:53:18 | přečteno 279x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load