Burčák a dýně na pomoc dětem z jablonecké nemocnice

Tisková zpráva ze dne 16.9.2011 (aktualizace 21.9.2011)

Před dvěma lety putovalo díky akci „Štědrý svařák“, který pořádal DůmDýňobraní 075, obrázek se otevře v novém okně Vína CHATEAU LEDNICE v Jablonci nad Nisou, na dětské oddělení jablonecké nemocnice 10 035,- Kč.

V letošním roce pomohou jablonečtí vinaři již na podzim. Z každého prodaného litru burčáku bude 0,20 Kč věnováno na konto dětského oddělení. Přispět lze také zakoupením okrasných dýní v rámci Dýňobraní, které začíná před Domem vína právě dnes. Při zakoupení velké dýně poputuje do nemocnice 50,- Kč a za malou dýni 25,- Kč. Již dnes bylo díky tomu vybráno přes 2 000,- Kč. Částka z prodeje dýní a burčáku bude použita na nákup zdravotnického vybavení pro dětské oddělení, přesný účel bude znám po neděli.

Částka za svařák v roce 2009 byla použita na nákup lůžka JIP dětského oddělení, které stálo přes 40 tis. Kč. Zbývající část byla uhrazena z příspěvku fotbalistů z FK Baumit. Dům vína připravil také před dvěma lety dárky malým pacientům a pacientům hospitalizovaných na Centru doléčování a rehabilitace, kteří museli zůstat během vánočních svátků v nemocnici.

S přednáškou o pozitivním vlivu burčáku na naše zdraví vystoupil v rámci 1. Burčákové konference na začátku září v Lednici gastroeneterolog jablonecké nemocnice MUDr. Marek Řehoř.

ÚČEL PŘÍSPĚVKU V ROCE 2011Pojízdné stolky, obrázek se otevře v novém okně

Příspěvek z Domu vína bude použit  na nákup pojízdných stolků pro dětské imobilní pacienty, tj. pacienty, kteří musí zůstat na lůžku (např. po operacích). Stolky se nejvíce využijí na JIP dětského oddělení, na které bylo, právě také mimo jiné díky příspěvku Domu vína v roce 2009 (10 035,- Kč), zakoupeno speciální lůžko.

Starší stolky jsou již nevyhovující. Cena jednoho nového stolku je 5 500,- Kč. Potřebovali bychom na dětské oddělení pořídit minimálně 3, ale uvidíme, kolik peněz se podaří letos díky podpoře Domu vína a jejich příznivců vybrat.

Akce v Domě vína, kdy lze zakoupením dýní a burčáku přispět na dětské oddělení jablonecké nemocnice, se koná v průběhu září – říjen 2011.

Vytvořeno 16.9.2011 12:40:32 | přečteno 379x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load