Kardiologická sonda od NF Kapka naděje

kapkanadeje logo barevne

Tisková zpráva ze dne 30.9.2010

VÍCE FOTOGRAFIÍ, SJEĎTE DOLŮ

Nadační fond Kapka naděje zakoupil kardiologickou sondu

Charitativní akcí v únoru letošního roku 2010 se nemocnice Jablonec nad Nisou zapojila do projektu Nadačního fondu Kapka naděje „Strom Naděje a splněných přání 2010“. Díky příspěvkům diváků benefičního galavečeru Kapky naděje, který vysílala ČeskKardiologická sonda, obrázek se otevře v novém okněá televize, mohl nadační fond přispět na přístrojové vybavení pediatrického oddělení v nemocnici Jablonec nad Nisou. Slavnostní předání se za účasti Venduly Auš Svobodové a ředitelky NF Kapka naděje Elen Švarcové uskuteční na pediatrickém oddělení v pátek 1. října. Předání se zúčastní také primář oddělení MUDr. Pavel Šochman, lékař pediatrické kardiologické ambulance MUDr. Stanislav Jůna a další zástupci nemocnice.

Nadační fond Kapka naděje

Nadační fond Kapka naděje byl založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol v řadě oblastí. Tím, že se NF Kapka naděje profiloval jako transparentní a důvěryhodná charitativní organizace, začaly přicházet požadavky i z regionálních nemocnic. „Od roku 2002 NF Kapka naděje začala podporovat dětská oddělení nemocnic po celé České republice. Právě díky tomu se jablonecká nemocnice stala v letošním roce jedním z míst, kam se svým projektem NF Kapka naděje zavítala a přispěla na nákup přístroje“, vysvětlila Kateřina Kotlabová z Nadačního fondu.

Kardiologická sondaObr 2, obrázek se otevře v novém okně

„Kardiologická sonda, která je napojena na ultrazvuk, slouží k vyšetření srdečních vad. Včasnou záchytností vrozené či získané vady se dá předejít invalidizaci dítěte a v řadě případů zachránit i život“, vysvětlil primář pediatrického oddělení MUDr. Pavel Šochman. Dětská kardiologická ambulance měla k dispozici kardiologickou sondu pro mladší děti, ta však svým rozlišením nebyla vhodná pro vyšetření starších dětí, problémy byly i u obézních dětských pacientů.

Kardiologická sonda byla pořízena díky finančnímu daru společnosti MK CARS s.r.o. Jablonec nad Nisou, který nákup přístroje téměř pokryl a s NF Kapka naděje spolupracuje. Část nákladů uhradil NF Kapka naděje. Sonda, jež pomáhá zlepšit diagnostiku srdečních vad stála, 129 000,- Kč. "Tato sonda není první přístroj, kterým NF Kapka naděje jablonecké nemocnici pomohl. V roce 2007 byl za 109 000,- Kč pořízen Holtr tlaku, který umožňuje měřit krevní tlak po 24 hodin“, doplnila Petra Krajinová, tisková mluvčí jablonecké nemocnice.

Ultrazvuková sonda PST-25BT je určena pro komplexní kardiologická vyšetření. Jedná se o multifrekvenční a širokopásmovou sektorovou sondu (frekvenční rozsah 1,5 MHz - 4,5 MHz) umožňující lékařům vysoce kvalitní echo vyšetření dospělých i dětských pacientů. Nové keramické materiály použité na výrobu jednotlivých elementů (celkový počet elementů v sondě - 128) zaručuje vysoce citlivý příjem signálu po odrazu ultrazvukové energie z tkáňových rozhraní vyšetřované oblasti. Vysoká citlivost a vysoký počet elementů zajistí lékařům optimální rozlišovací schopnost (schopnost rozlišit malé detaily) a vysokou detekční schopnost zobrazení krevního toku během dopplerovského vyšetření. Ergonomické provedení sondy a nízká hmotnost sondy umožňuje lékařům její každodenní používání v rutinním provozu,“ vysvětlil zástupce dodavatelské firmy.

NF Kapka naděje - předání kardiologické sondy

Kardiologická sonda

Kardiologická sonda

Lékař dětské kardiologické ambulance jablonecké nemocnice MUDr. Stanislav Jůna přdstavuje novou kardiologickou sondu
 
Ukázka vyšetření kardiologickou sondou

Ukázka vyšetření kardiologickou sondou

Jedná se o nebolestivé vyšetření
 
Ukázka vyšetření

Ukázka vyšetření

Za zády lékaře paní Vendula Auš Svobodová
 
Seznámení s přístrojem

Seznámení s přístrojem

Po boku Venduly Auš Svobodové ředitela NF Kapka naděje paní Elen Švarcová
 
Vendula Auš Svobodová s malým pacientem

Vendula Auš Svobodová s malým pacientem

 
Vendula Auš Svobodová s malým pacientem

Vendula Auš Svobodová s malým pacientem

 
Prohlídka dětského oddělení

Prohlídka dětského oddělení

Při své návštěvě jablonecké pediatrie navštivily zástupkyně NF Kapka naděje děti na oddělení a předaly dárečky s přáním brzkého uzdravení. Po oddělení dámy doprovázel primář oddělení MUDr. Pavel Šochman.
 
S pacienetm na JIP

S pacienetm na JIP

 
S pacienetm na JIP

S pacienetm na JIP

 
...ani chvilka klidu

...ani chvilka klidu

Ředitelka NF Kapka naděje měla plné ruce práce. Snad její aktivita pomůže dalším nemocným dětem.
 
Natáčení

Natáčení

Nemocnice natočila další díl pořadu Má diagnóza je.... právě na téma srdeční vady u dětí. Kardiologická sonda
 
Natáčení

Natáčení

 
Natáčení

Natáčení

 
V objetí pana primáře

V objetí pana primáře

Vlevo Vendula Auš Svobodová, vpravo ředitelka NF Kapka naděje Elen Švarcová
 
 
Vytvořeno 30.9.2010 18:15:18 | přečteno 643x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load