Nemocnice získala akreditaci

Tisková zpráva ze dne 15.11.2010

Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. obdržela Certifikát o udělení akreditace od členů představenstva Spojené akreditační komise ČR. Akreditace dává záruku pravidelného dohledu a systematického prověřování všech procesů a činností nemocnice, zásadních pro bezpečné a kvalitní poskytování péče. Jablonecká nemocnice se stala 45. akreditovanou nemocnicí v ČR. certifikát akreditace, obrázek se otevře v novém okně

Podmínkou pro získání akreditace bylo nutné prokázat, že nemocnice naplňuje přes sedmdesát standardů, což prověřila v průběhu tří dnů na konci října letošního roku tříčlenná odborná akreditační komise. Akreditaci uděluje komise na tři roky.

Cestu řízeného zvyšování kvality nastoupila nemocnice už před několika lety. V první etapě budování systému kvality byla v roce 2007 dle normy ISO 9001:2001 certifikována převážná část hospodářsko technické správy nemocnice, ze zdravotnických provozů operační sály, centrální sterilizace, radiodiagnostické pracoviště a lékárna. Dalším krokem ke zvyšování kvality bylo doplnění všech procesů nemocnice dle akreditačních standardů SAK pro nemocnice. V srpnu letošního roku nechala nemocnice prověřit a certifikovat také systém HACCP ve stravovacím provozu. Na speciální akreditaci se připravuje oddělení klinické biochemie a hematologie a po následující tři roky se bude nemocnice připravovat na reakreditaci Spojené akreditační komise ČR.

Petra Krajinová
manažerka kvality a tisková mluvčí nemocnice

Vytvořeno 14.11.2010 23:05:24 | přečteno 317x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load