NF Kapka naděje pro nemocnici

Tisková zpráva ze dne 29.1.2010

ikona souboruTisková zpráva NF Kapky naděje k projektu v jablonecké nemocnici ZDE

kapkanadeje logo barevne, obrázek se otevře v novém okně Muk, obrázek se otevře v novém okně PA180898, obrázek se otevře v novém okně

Nadační fond Kapka naděje a Petr Muk pro jabloneckou pediatrii

Charitativní akci připravuje nemocnice na 4. února 2010 s Nadačním fondem Kapka naděje. V rámci jeho projektu „Strom Naděje a splněných přání 2010“ přijede jako patron do nemocnice zpěvák Petr Muk a nemocné děti potěší svým programem děti ze soukromé ZŠ DOCTRINA v Liberci.

Nadační fond Kapka naděje

Nadační fond Kapka naděje byl založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol v řadě oblastí. Tím, že se NF Kapka naděje profiloval jako transparentní a důvěryhodná charitativní organizace, začaly přicházet požadavky i z regionálních nemocnic. „Od roku 2002 NF Kapka naděje začala podporovat dětská oddělení nemocnic po celé České republice. Právě díky tomu se jablonecká nemocnice stala v letošním roce jedním z míst, kam se svým projektem NF Kapka naděje zavítá“, vysvětlila Kateřina Kotlabová z Nadačního fondu.

Projekt „Strom Naděje a splněných přání 2010“

Cílem projektu je aktivně zapojit děti do charitativní činnosti, vzbudit v nich chuť pomáhat druhým a ukázat jim, že pomáhat může být i zábava. Základní školy, které jsou v tomto roce do projektu zapojeny, připraví zábavný program pro nemocné kamarády v příslušné nemocnici. V rámci projektu získává NF Kapka naděje od firem i veřejnosti v dané regionální oblasti finanční prostředky na nákup přístrojové techniky a dalšího vybavení pediatrických oddělení. Pro pediatrické oddělení Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. se odhaduje částka minimálně přes 100 tis. Kč. „Díky financím by se podařilo dokončit modernizaci JIP dětského oddělení a zakoupit dvě infuzní pumpy. Pro kardiologickou ambulanci by se pořídila kardiologická sonda k ultrazvuku, jež zpřesní diagnostiku srdečních vad. Sondu máme pro vyšetření u malých dětí, ale potřebujeme ještě na vyšetření u starších dětí, její cena je okolo 80 - 100 tis. Kč,“ doplnila Petra Krajinová, tisková mluvčí jablonecké nemocnice.

Akci za účasti dětí z liberecké základní školy, patrona Petra Muka, primáře dětského oddělení jablonecké nemocnice MUDr. Pavla Šochmana, malých pacientů a dalších, zde bude natáčet Česká televize. Přímý přenos benefičního Galavečeru Kapky naděje - „Strom Naděje a splněných přání 2010“ bude vysílat ČT 1, 20.2.2010 ve 21 hodin.

Další akce na vybavení JIP dětského oddělení

V současné době probíhá stále díky Domu vína v Jablonci nad Nisou akce na nákup resuscitačního lůžka pro JIP pediatrického oddělení a na kontě je již přes 10 tis. Kč. Na obnově vybavení dětské JIP se podílí také jablonečtí fotbalisté, kteří loni před Vánocemi darovali dětskému oddělení padesát tisíc korun.

Vytvořeno 29.1.2010 13:58:16 | přečteno 230x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load