Babybox

Ukázka

Tisková zpráva ze dne 1.6.2010

Babybox od 1. června v jablonecké nemocnici

Symbolicky na Mezinárodní den dětí byl dnes, 1. června 2010, zahájen v Nemocnici Jablonec nad Nisou, p.o. provoz babyboxu. Zároveň bylo tímto připomenuto páté výročí od otevření prvního babyboxu v Praze 9 v hloubětínském GynCentru. Babybox v jablonecké nemocnici je třicátým šestým v České republice. Za pět let pomohly babyboxy zachránit 31 dětí.

FOTOGRAFIE - SJEĎTE DOLŮ !

Náklady na pořízení babyboxu jsou 250 tis. Kč. Jablonecký babybox je devatenáctou bedýnkou Nadace Komerční banky Jistota. Finančně se přes Občanské sdružení Babybox na realizaci podílí další jednotliví sponzoři. Mezi nejvýznamnější v Jablonci patří firma Technology, s.r.o. Částkou 30 tis. Kč přispěje také město Jablonec nad Nisou, sponzorem je mimo jiné také Nadace Preciosa.

Box je vyroben z ocelového plechu. Konstrukce je dvouplášťová s vnitřní tepelnou izolací. Dveře boxu jsou opatřeny uzamykatelnou klikou a elektromagnetickým zámkem. Box je otevíratelný z obou stran. Vnitřní prostor boxu je monitorován kamerou, obraz a údaje z boxu (teplota a stav boxu) jsou přenášeny do sesterny se stálou službou. Otevření dveří boxu je signalizováno akustickým a optickým signálem, současně je tím spuštěno monitorování kamerou a pořízen obrazový záznam (pouze vnitřního prostoru babyboxu), dále je vysílán signál na bezdrátový pager a jsou rozeslány SMS vybraným zdravotnickým pracovníkům nemocnice. Novorozenec se tak během pár minut dostane do rukou zdravotnického personálu. V případě použití je box uzamčen až do příchodu personálu a jeho následné kontroly. Box je neustále temperován teplým vzduchem na teplotu 28°-30°C. V případě otevření boxu je spuštěno vytápění až na teplotu 37°C. Neustále je zajištěna cirkulace vzduchu.

V jablonecké nemocnici je babybox umístěn na budově interny v místě, které není monitorováno. Slavnostní zahájení zpestřil písní „Babybox song“ zpěvák Miroslav Paleček. Akce se zúčastnili také další hosté:

  • Mgr. Petr Tulpa - starosta města Jablonec nad Nisou
  • Ludvík Hess - předseda Občanského sdružení Babybox
  • Michal Čumpelík - výrobce a technik babyboxu
  • Ing. Jaroslav Říšský a Ing. Sylva Floríková - Nadace Komerční banky Jistota, dárce
  • Ing. Petr Grünfeld - majitel firmy Technology, s. r. o., Jablonec nad Nisou, několikanásobný dárce
  • MUDr. Vít Němeček, MBA - ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. a poslanec Parlamentu ČR
  • a další hosté

Babybox

Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení

Otevření 36. babyboxu v ČR se zúčastnila většina sponzorů a další hosté.
 
Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení

Před babyboxem Ludvík Hess, předseda Občanského sdružení Babybox.
 
Děkování sponzorům

Děkování sponzorům

 
Setkání se starostou města Mgr. Petrem Tulpou

Setkání se starostou města Mgr. Petrem Tulpou

 
Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení

Se svojí písní Babybox song zde vystoupil zpěvák Miroslav Paleček.
 
Ukázka

Ukázka

 
....a další je Jablonec

....a další je Jablonec

 
 
Vytvořeno 1.6.2010 17:25:27 | přečteno 755x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load