Štědrý svařák pro nemocnici

Tisková zpráva ze dne 9.3.2010

Štědrý svařák přinesl nemocnici přes deset tisícDům vína, obrázek se otevře v novém okně

Dnes se završila akce, jež byla v Jablonci Domem vína zahájena při rozsvěcení vánočního stromu před radnicí. Od té doby putovalo z každého prodaného svařáku pět korun jako příspěvek na nákup resuscitačního lůžka pro JIP dětského oddělení jablonecké nemocnice.

Za celé období bylo prodáno 2007 pohárků svařáku a na konto dětského oddělení poputuje 10 035,- Kč. Dalších pět tisíc korun bylo věnováno na dárky pacientům oddělení Centra doléčování a rehabilitace a dětského oddělení, kteří museli zůstat na Štědrý den v nemocnici. Dárkový šek předal vedení oddělení Ing. Jindřich Sobota - jednatel Domu vína a společnosti Chateau Lednice, s.r.o.

Největší počet pohárků svařáku byl prodán v prosinci, 1152, v lednu to bylo 461 a v únoru 394. V letošním roce by Dům vína chtěl akci zopakovat.

Resuscitační lůžko, jehož cena se pohybuje okolo 40 tis. Kč, chystá pediatrické oddělení zakoupit v co nejbližší době. Zbývající část bude uhrazena od příspěvků fotbalistů z FK Baumit, kteří na konci loňského roku přidali na účet nemocnice 50 tis. Kč.

Další charitativní akcí, která se pro pediatrické oddělení konala, byl únorový benefiční koncert Nadačního fondu Kapka naděje. Část výtěžku poputuje též do naší nemocnice a zakoupit by se měla kardiologická sonda k ultrazvuku, jež zpřesní diagnostiku srdečních vad. Na květen připravuje Město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Eurocentrem 13. ročník výstavy výtvarných prací s tématem „Můj pohádkový svět.“ V rámci akce se již tradičně uskuteční aukce a její výtěžek poputuje také na dětské oddělení. V loňském roce dosáhl rekordní výše 6 325,- Kč.

Vytvořeno 8.3.2010 15:51:43 | přečteno 186x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load