Den otevřených dveří

Tisková zpráva ze dne 4.9.2009

Nemocnice připravuje Den otevřených dveří

Třetí ročník Dne otevřených dveří v jablonecké nemocnici se koná ve čtvrtek 17. září. Navštívit lze sedmnáct pracovišť zahrnutých do třinácti okruhů. Každý si může vybrat dle zájmu a na jednotlivých stanovištích se veřejnosti budou věnovat odborníci. Letos bude nově zpřístupněno veřejnosti oddělení gastroenterologie, novinkou je také soutěžní kvíz. Připraven je i další doprovodný program, mimo jiné premiéra nového patnáctiminutového dokumentu o jablonecké nemocnici, jež se bude promítat v kapli.

Dopoledne je určeno školám, u kterých je z organizačních důvodů nutné se předem na prohlídku objednat. „Zájem ze strany škol je tak veliký, že v současné době máme již celé dopoledne na všech pracovištích zcela obsazeno a počítáme s tím, že dopoledne navštíví nemocnici na 900 žáků či studentů. Odpoledne od 12 do 17 hodin je věnováno veřejnosti.“

Doprovodný program

Součástí bohatého doprovodného programu je výstava fotografií zdravotní sestry interního oddělení Květy Formáčkové s názvem „Cesty ke stromům“ či výstava výtvarných prací dětí ze ZŠ v Arbesově ulici. Při akci bude svoji činnost prezentovat Český červený kříž a návštěvníci zde získají také informace o dárcovství krve. Před vchodem do nemocnice si lze prohlédnout sanitní vozy záchranné služby Libereckého kraje i převozové sanitky nemocnice. Všeobecná zdravotní pojišťovna nabídnePrůvodce pacienta III 2009, obrázek se otevře v novém okně před nemocnicí svým pojištěncům od 11 do 17 hodin několik orientačních biochemických vyšetření (měření cholesterolu v krvi, tělesného tuku, vitální kapacity plic, tělesného tlaku a síly stisku ruky). Odpoledne od 15 hodin v kapli předá Český červený kříž stříbrné medaile dárcům krve.

Nový „Průvodce pacienta III“

U příležitosti Dne otevřených dveří vydá nemocnice aktualizovanou brožuru „Průvodce pacienta III“. V plnobarevné brožuře najde veřejnost např. informace o jednotlivých ambulancích všech oddělení nemocnice, kontakty, plánek nemocnice, chybět nebude povídání pro hospitalizované pacienty, ceník nadstandardních služeb a řada dalších praktických informací. Průvodce pacienta III bude k dispozici zdarma na informacích nemocnice a na všech odděleních.

Otevřená pracoviště - okruhy

 1. Patologie
 2. Radiodiagnostické oddělení - CT
 3. Gastroenterologie
 4. ARO - ambulance
 5. Rehabilitace - ambulantní část
 6. Gynekologie - ambulance
 7. Ortopedie - ambulance
 8. Velín + Centrální sterilizace
 9. Interna - denzitometrie + ultrazvuk
 10. Plastika sálek + ORL ambulance
 11. Prádelna + pediatrie
 12. Stravovací provoz + dietní poradna
 13. Urologie - ambulance

Poprvé při Dni otevřených dveří v roce 2005 navštívilo nemocnici 600 zájemců, o dva roky později překročil počet tisícovku a letos odhadujeme celodenní návštěvnost na 1 500 zájemců. Nemocnice se těmito aktivitami snaží, aby pacienti dobře znali prostředí a osoby, za kterými přicházejí se svými problémy a nebáli se zeptat. Informace ke Dni otevřených jsou zveřejněny ZDE

Vytvořeno 7.9.2009 15:38:24 - aktualizováno 7.9.2009 15:40:39 | přečteno 271x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load