Vánoční svátky

Přesto, že se přes vánoční svátky nedělo v jablonecké nemocnici nic mimořádného, měli zdravotníci plné ruce práce.

Na Štědrý den se narodilo pět dětí, v další vánoční svátky po jednom děťátku. K neděli 27.12. dosáhl počet narozených dětí v jablonecké porodnici 1 321, což je o pět dětí více, než za stejné období loňského roku. Vysokého počtu dosáhne také počet dvojčat, dosud jich přišlo na svět dvacet jedna. Průměrně se měsíčně v jablonecké porodnici narodí 110 dětí, nejvyššího počtu bylo dosaženo v měsíci červenci, kdy počet vyšplhal na číslo 142.

Kostí v krku ošetřili během vánočních svátků na oddělení ORL šest. U dvou pacientů se však kost nepotvrdila. Dětskou pohotovost vyhledalo na Štědrý den 26 dětí, na 1. svátek vánoční 33 a na 2. svátek vánoční 37 dětí. Mezi nejčastější diagnózy patří virózy a angíny. A co souviselo přímo s vánocemi ? Jedna tříletá holčička spolkla údajně baterku z hračky, ta se však nakonec dalším vyšetřením v těle nepotvrdila. Dospělou pohotovost využilo na Štědrý den 25 pacientů, avšak následující den již 56 a na 2. svátek vánoční 65. Opět jsou zde nejčastější diagnózou virózy, angíny, také bolesti břicha a zad.

Chirurgickou ambulanci vyhledalo na Štědrý den 33 pacientů, 25. prosince již 51 a 26. prosince 46. Lidé sem chodí s bolestmi břicha, zlomeninami či popáleninami. Nic neobvyklého ani oproti všedním dnům.

Přímo na Štědrý den přišel „Ježíšek“ na dětské oddělení jablonecké nemocnice a děti dostaly dárek, který jim daroval z výtěžku „Štědrého svařáku“ Dům vína v Jablonci. Potěšeno takto bylo šest hospitalizovaných dětí. Hlavní výtěžek ze „Štědrého svařáku“ poputuje na nákup resuscitačního lůžka JIP dětského oddělení. Akce pokračuje i v dalším zimním období. V tuto chvíli činí výtěžek již něco málo přes deset tisíc. Dárek dostali jeden den před štědrým večerem díky jabloneckému Domu vína i pacienti Centra doléčování a rehabilitace (60 pacientů). K tomuto dárku obdrželi ještě krásné vlastnoručně vyrobené přáníčko od dětí z družiny ze ZŠ v Mozartově ulici v Jablonci.

CEDR Kitl dárek, obrázek se otevře v novém okněVánoce dětské, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 28.12.2009 7:16:52 | přečteno 229x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load