Fotbalisté dětskému oddělení

Tisková zpráva ze dne 15.12.2009

Fotbalisti FK Baumit předali dárek dětskému oddělení

Dnes předali fotbalisté FK Baumit Jablonec Nemocnici Jablonec nad Nisou, p.o. šek v hodnotě 50 000,- Kč. Peníze vybrali mezi sebou sportovci a zaměstnanci FK Baumit. Již před Vánocemi v loňském roce takto darovali částku 20 000,- Kč.

Peníze půjdou na obnovu zdravotnické techniky JIP pediatrického oddělení (např. infuzní pumpy, inhalátory, čistička vzduchu). Mimo to je potřeba na JIP nahradit zastaralé resuscitační lůžko. Používá se pro pacienty po operacích, v bezvědomích či pacienty upoutané na lůžko. Cena jednoho lůžka se pohybuje okolo padesáti tisíc korun. Na nákup lůžka přispívají nyní lidé, kteří si dají svařáček od Domu vína - z každého svařáku pět korun. Akce Domu vína byla zahájena před Vánocemi a pokračovat bude po celé zimní období. Do třetí adventní neděle se podařilo vybrat již šest tisíc korun. Pokud se nepodaří tímto způsobem na lůžko vybrat plná částka, pomohou na nákup právě peníze od jabloneckých fotbalistů.

Šek předali vedení nemocnice a pediatrickému oddělení Vladislav Kavan (technický ředitel FK Baumit), Petr Pavlík (kapitán mužstva), Petr Zábojník (hráč) a Tomáš Čížek (hráč). Za nemocnici byli přítomni náměstek nemocnice Ing. Milan Trpišovský a primář pediatrického oddělení MUDr. Pavel Šochman.

FK BAUMIT, obrázek se otevře v novém okněPED lůžko, obrázek se otevře v novém okně

Další vánoční akce v nemocnici:

  • 17.12. od 15:00 hodin - vánoční besídka na Centru doléčování a rehabilitace, předání dárků pacientům z Domu vína - výtěžek z prodeje výrobků Kitla
  • Vánoční výtvarná výstava - ve vestibulu nemocnice před kaplí, práce žáků ZŠ v Arbesově ulici
  • Vánoční přání pro pacienty - krásná přání pro pacienty Centra doléčování a rehabilitace vyrobily děti ze školní družiny ZŠ Mozartova
  • Nadace Preciosa - peníze na nákup zdravotnické techniky pro internu a pediatrii
Vytvořeno 15.12.2009 18:49:28 | přečteno 786x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load