Regulační poplatky v jablonecké nemocnici

Tisková zpráva ze dne 30.1.2009

Regulační poplatky v jablonecké nemocnici zůstávají, nemocnice není krajským zařízením

V neděli 1. února přestanou pacienti hradit regulační poplatky ve zdravotnických zařízeních Libereckého kraje, tj. mimo jiné v KN Liberec. Nemocnice v Jablonci nad Nisou není krajským zařízením a tudíž se na ní toto nevztahuje. Považujeme za důležité pacienty jablonecké nemocnice na tuto skutečnost upozornit. Jsme dále podle zákona povinni regulační poplatky vybírat.

Poplatky se v naší nemocnici vybírají buď na recepcích před ambulancemi (chirurgie, gastroenterologie) nebo přímo v ambulancích. Za hospitalizovanými pacienty dochází personál. „O změně systému výběru poplatků např. přes automaty v tuto chvíli zatím neuvažujeme. Vyčkáme, jak se situace ohledně úhrady regulačních poplatků legislativně vyvine.“, vysvětlila Petra Krajinová, mluvčí nemocnice. Za rok 2008 činil příjem ze všech poplatků 11 mil. Kč, přičemž úspěšnost výběru je 96,9 %. Poplatky jsou zapojeny do rozpočtu nemocnice jako další příjem.

„Neobáváme se poklesu objemu péče v naší nemocnici, ale očekáváme pokles obratu lékárny, kterou si provozujeme sami“, doplnil ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček. Její zisk včetně třicetikorunových regulačních poplatků je součástí příjmů celé nemocnice, který nemocnice investuje do přístrojového vybavení a humanizace prostředí (rozšiřování prostor, malování, rekonstrukce prostor stávajících oddělení apod.). Rozpočet a investice 2009

V loňském roce bylo mimo jiné rekonstruováno prostředí na lůžkovém oddělení chirurgie, urologie, vybudovány byly nové informace u hlavního vchodu. V letošním roce plánujeme vylepšení prostor s vymalováním např. na interně, ORL či CEDR v Tanvaldu. Z vlastních zdrojů hradíme přístavbu gastroenterologie, která by měla dokončena v květnu letošního roku a náklady jsou 1.6 mil. Kč (viz tisková zpráva ze 17.12.2008).

Vytvořeno 30.1.2009 16:12:33 | přečteno 215x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load