Akce nemocnice

Tisková zpráva ze dne 30.1.2009

Akce nemocnice pro veřejnost a odborné konference

Také v letošním roce bude jablonecká nemocnice pokračovat v pořádání odborných konferencí či školení, konat se budou i akce pro veřejnost. Naplánovány jsou již termíny pro oblíbenou akci „Těšíme se na miminko“. Konat se bude v kapli nemocnice poslední den v březnu, 31. března od 15:00 hodin, pro účastníky je zdarma a nemusí se předem přihlašovat.

Přehled akcí 2009

Termín

Čas

Název akce

Místo konání

26.3. - 29.3.2009

3 dny

Cesty ke zdraví

Krkonoše

31.3.2009

15:00

Těšíme se na miminko

Nemocnice, kaple

1.4.2009

15:00

Dárci krve

Nemocnice, kaple

květen 2009

večer

Den zdravotníků

Městské divadlo

září 2009

celý den

Den otevřených dveří

Nemocnice

6.10.2009

15:00

Těšíme se na miminko

Nemocnice, kaple

17.10. 2009

celý den

Pediatrická konference

Eurocentrum

říjen 2009

Foniatrická konference

Liberec (nepořádá Nemocnice Jbc)

Odborná pediatrická konference, tentokrát na téma „Žloutenky v dětském věku“, se uskuteční 17. října v prostorách jabloneckého Eurocentra. Na tuto konferenci přijíždí kolem tři sta účastníků.

První den v dubnu budou od 15:00 hodin již tradičně předány v kapli nemocnice stříbrné medaile dárcům krve. Tuto akci pořádá za spolupráce s nemocnicí oblastní spolek Českého červeného kříže.

Nemocnice uspořádá v Městském divadle v květnu „Den zdravotníků“. U příležitosti tohoto dne ocení své nejlepší zaměstnance.

Konference pro střední zdravotnický personál se konala včera (29.1.) v nemocnici. Tentokrát se věnovala seznámení s vyhláškou, která stanoví kreditní systém pro vydání osvědčení k výkonu zdravotnického povolání. Akcí se zúčastňují nejen zaměstnanci naší nemocnice, ale i sestřičky z jiných nemocnici a ambulancí. K velkému zájmu a omezené kapacitě je třeba se předem přihlašovat. Informace jsou průběžně zveřejňovány na internetu nemocnice v sekci Akce.

Připravujeme „Den otevřených dveří“

Třetí ročník Dne otevřených dveří v jablonecké nemocnici se bude opět po dvou letech konat zhruba v polovině září 2009. Poprvé se zúčastnilo 600 lidí, o dva roky později 1.500. Bližší informace k programu, prohlídkovým okruhů a termín budou zveřejněny. U příležitosti této akce vydá nemocnice aktualizovaného „Průvodce pacienta III.“. Ten současný, dosud platný, je k dispozici zdarma na informacích nemocnice, na jednotlivých odděleních či na vnějším informačním středisku města..

„Cesty ke zdraví“ - akce pro veřejnost

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny připravuje ve dnech 26.3. - 29.3.2009 v Krkonoších na chatě Rozhled ve Strážném akci, na které budou mít účastníci možnost poznat různé přístupy ke svým potížím, cvičení, chůzi s holemi tzv. „Nordic Walking“ a nahlédnout do svého nitra. Lektory jsou primářka s lékařkou rehabilitačního oddělení naší nemocnice a fyzioterapeuti. Cena, jež zahrnuje vedle programu plnou penzi a ubytování, je 2.300,- Kč. Přihlásit se mohou na recepci oddělení rehabilitace nebo telefonu 483 345 811.

PROGRAM:

  • co mi brání v pohybu, či napřímení
  • jak se zbavit přebytečných kil či jiných zátěží v psychickém i fyzickém těle...
  • jak zaujmout nový postoj ke svému životu i okolí...
  • co mi má nemoc chce sdělit, pochopení důsledků chyby..
  • dozvědět se o sobě samých, svých možnostech samoléčby v podobě správného jídelníčku, cvičení, chůze, ale i nových pohledů...
  • způsoby léčby z hlediska klasické i alternativní medicíny…

Výroční zpráva 2008

Tištěnou výroční zprávu za rok 2008 doplněnou o řadu fotografií připravujeme vydat v dubnu 2009. Čtenáři se zde seznámí s informacemi z jednotlivých zdravotnických oddělení, porovnat budou moci ekonomické grafy a dočíst se, do jakých přístrojů nemocnice v loňském roce investovala. Výroční zpráva bude také na webu nemocnice.

Vytvořeno 30.1.2009 16:20:59 | přečteno 391x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load