Den otevřených dveří a nový Průvodce pro pacienta

Tisková zpráva ze dne 17.7.2009

Den otevřených dveří se blíží
Nemocnice vydá dalšího „Průvodce pacienta“

Po dvou letech uspořádá nemocnice Den otevřených dveří. V předchozím období se akce setkala u veřejnosti s velkým zájmem. Poprvé využilo možnosti podívat se do prostor na šest set zájemců, v roce 2007 přesáhla návštěvnost během jednoho dne tisícovky.

Pro návštěvníky bude otevřeno letos zhruba dvanáct stanovišť a každý si bude moci vybrat dle svého zájmu i více možností. K vidění bude mimo jiné nové pracoviště magnetické rezonance, osteocentrum
s přístrojem na měření hustoty kostní hmoty, řada ambulancí a též veřejností hodně navštěvováno oddělení patologie. Zpřístupněny budou i některé prostory technického zázemí, jako např. prádelna či prostory s rozvody vody, kyslíku a tepla. Na každém místě se veřejnosti budou věnovat odborníci z jednotlivých pracovišť. V doprovodném programu si veřejnost bude moci prohlédnout výstavu fotografií z nemocnice či zhlédnout v premiéře nový dokument o nemocnici. Svoji činnost zde bude prezentovat český červený kříž, návštěvníkům ukáže první pomoc a předá informace o dárcovství krve. Některé novinky pro letošní ročník Dne otevřených dveří máme ještě v jednání a budeme o nich informovat.

Letošní ročník se uskuteční ve čtvrtek 17. září. Účast bude v dopoledních hodinách umožněna po předchozím přihlášení skupinám ze škol, od dvanácté hodiny se dveře otevřou celé veřejnosti. Podrobné informace včetně míst, jež budou návštěvníkům zpřístupněny a doprovodný program bude postupně zveřejňován na stránkách nemocnice ZDE

V rámci této akce vydá nemocnice aktualizovanou a rozšířenou brožuru „Průvodce pacienta III“. Lidé v ní najdou spoustu praktických informací potřebných při ambulantním ošetření či hospitalizaci v jablonecké nemocnici.

Vytvořeno 18.7.2009 10:03:57 | přečteno 193x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load