Vybavení od Nadace Preciosy

Preciosa

Tisková zpráva ze dne 17.12.2009

Nadace Preciosa a Preciosa a.s. přispívají na vybavení nemocnice

Odkaz na článek Deníku Jablonecka

Nadace Preciosa v rámci svého programu humanizace zdravotní péče uhradila mimo jiné částkou 218 tisíc Kč zakoupení dvou lůžek pro intenzivní péči na koronární jednotce interního oddělení Nemocnice v Jablonci nad Nisou. Díky podpoře společnosti Preciosy se mohl na oddělení interny zakoupit mimo jiné také nový moderní ultrazvuk v hodnotě 2 mil. Kč.

V posledních třech letech (2006 - 2008) darovaly Preciosa a.s. a Nadace Preciosy nemocnici částku 4 720 tis. Kč. Na konci roku 2006 se zakoupil např. celotělový kostní denzitometr pro Krajské osteologické centrum a v rámci programu humanizace našich pracovišť Nadace Preciosa byl vybaven nUltrazvuk INT, obrázek se otevře v novém okněadstandardní pokoj JIP interního oddělení. Velkou měrou přispěla Preciosa a.s. také na nákup počítačového tomografu v roce 2006. Nemocnice má řadu větších či menších sponzorů. Mezi významnější, kteří přispívají částkami v řádech sta tisících i miliónů patří: ABB s.r.o., Jablonex Group a.s., Jablotron s.r.o., Lucas Varity s.r.o., Preciosa a.s., TI Automotive s.r.o. Za rok 2008 získala nemocnice od sponzorů 4 mil. Kč, v loňském roce 5,5 mil. Kč a v roce 2006 4,5 mil. Kč. Ze sponzorských peněz bylo letos mimo jiné vybaveny novými lůžky oddělení ORL.

V letošním roce dosáhnou investice nemocnice zhruba 22 mil. Kč, z toho 12,5 mil. Kč poskytlo město Jablonec nad Nisou a zbývající investiční část je hrazena z vlastních zdrojů nemocnice a částečně od sponzorů. V roce 2008 dosáhne nemocnice kladného hospodářského výsledku ve výši cca 16 mil. Kč před započetím odpisů.

Foto: Ota Bartovský, Deník Jablonecka

Polohovací lůžka

Jedná se o speciální polohovací lůžka pro intenzivní péči typu "Calypso Classic", vyrobená firmou Proma Reha Česká Skalice, určená ke zkvalitnění péče o kriticky nemocné na JIP. Jejich přínosem je lepší komfort pacientů oproti stávajícím starším typům lůžek a usnadnění práce personálu nemocnice, hlavně pak ošetřujících sester. Lůžka umožňují širokou škálu polohování jednotlivých částí pomocí elektromotorů a pístnic, lze je naprogramovat do polohy resuscitační nebo vyšetřovací a nastavit jako kardiacké křeslo. Jsou vybavena ručním i elektrickým ovládáním, samonavíjecí hrazdičkou, odklopnými bočními zábranami a dalším příslušenstvím. Jedná se o vybavení umožňující oproti předchozímu mimořádné zkvalitnění poskytovaných zdravotnických služeb. K lůžkům byly zakoupeny také speciální antidekubitární matrace, které se používají jako prevence proti proleženinám. Zakoupeny byly v letošním roce i další antidekubitární matrace nejen pro standardní lůžkovou část interny.

Další investice interního oddělení

Nový ultrazvuk se využívá pro kardiologii, ultrazvukové vyšetření břicha, cév a štítné žlázy. Díky podpoře Preciosy byly zakoupeny letos také dva plicní ventilátory v hodnotě 780 000,- Kč. V blízké době se na oddělení interny pořídí speciální lůžko určené k provádění celkové hygieny u imobilních pacientů.

Zúčastněné osoby k tomuto tématu:

  • Marcela Vojtíšková, vedoucí sekretariátu Nadace Preciosa
  • Ing. Ivo Schötta, ředitel Nadace Preciosa
  • Ing. Stanislav Vohlídal, člen správní rady Nadace Preciosa a správce fondu nadace pro oblast zdraví
  • prof. Věněk Šilhán, čestný předseda správní rady Nadace Preciosa
  • Miloš Nývlt, obchodní manažer Proma Reha s.r.o (dodavatel lůžek)
  • MUDr. Ivo Jörg, primář interního oddělení jablonecké nemocnice
  • MUDr. Vít Němeček, MBA ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o.
Vytvořeno 18.12.2008 7:26:18 | přečteno 644x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load