Fotbalisté přispěli dětskému oddělení

Tisková zpráva ze dne 17.12.2008

Dnes před polednem předali fotbalisté FK BAUMIT a.s. Jablonec nad Nisou finanční dar dětskému oddělní jablonecké nemocnice ve výši šestnácti tisíc korun (FK BAUMIT a.s. = fotbalový klub hrající nejvyšší fotbalovou soutěž Gambrinus ligu, dříve FK Jablonec 97).

„Jedná se o aktivitu hráčů A mužstva pod vedením kapitána Petra Pavlíka, který i sám přijel dar předat. Aby se částka zakulatila na 16.000,- tak něco přidali i zaměstnanci klubu“, vysvětlil technický ředitel FK BAUMIT a.s.Vladislav Kavan. Hráči se rozhodli podpořit jabloneckou nemocnici v rámci dobrých vztahů s klubem. Dar převzal primář oddělení MUDr. Pavel Šochman. Pediatrické oddělení peníze využije na nákup přístroje BiliCheck, který se používá k měření bilirubinu - žlučového barviva v krvi při novorozenecké žloutence. Jedná se neinvazivní metodu, při které není nutný odběr krve u novorozence. Měření se provede pouze přiložením přístroje na pokožku novorozence. Starší typ přístroje již dosluhuje a nový by se pořídil v příštím roce. Jeho cena je okolo sta tisíc korun.

Kromě peněz darovali i nejcennější tekutinu

Po skončení podzimní části Gambrinus ligy přišli členové klubu a někteří prvoligoví fotbalisté darovat krev na Transfúzní oddělení Krajské nemocnice Liberec (4. a 5. prosince 2008). Díky akci Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou „Daruj Krev s FK Baumit Jablonec“ se registr dárců rozšířil o třináct. Jablonecká nemocnice získává krev a další krevní deriváty právě nejvíce z Transfúzního oddělení v Liberci. Tudíž dárci krve pomáhají také pacientům jablonecké nemocnice.

Vytvořeno 18.12.2008 7:41:08 | přečteno 216x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load