……. bez názvu

Tisková zpráva ze dne 1.7.2008

Často informujeme o tom, jak se v nemocnici snažíme zlepšovat prostředí. Někdy se ale konkrétní dobře míněná vylepšení Dávkovač na mýdlo, obrázek se otevře v novém okněztrácejí v přístupu některých návštěvníků nemocnice. Zde přináším pár útržků.

V prostorách čekárny chirurgické ambulance, která je velice často plná lidí, se někdy zdá, že nemá cenu něco na prostředí vylepšovat. Stejně brzy někdo ukradne přišroubovaný zásobovač mýdla, či záměrně vystříkne kávu na nově vymalovanou stěnu nebo, zřejmě nudou, strhává nehtem fólii z cedulí.

Na novorozeneckém oddělení neustále ubývá dětské prádýlko. A věřte, že to není jenom tím, že bylo roztrhané a muselo se vyhodit. Naštěstí díky maminkám, kterým dětičky z jejich nejmenších dupaček vyrostly, se stav prádla udrží. Spočítejte si sami, když se v porodnici narodí ročně kolem tisícovky dětí, kolik je potřeba dupaček, košilek, kabátků…., jež se každý den vyměňují. Vrcholem však ještě je, když na dětskou pohotovost přijde maminka s miminkem, lékař děťátko rozbalí a ejhle, plínka s označením novorozeneckého oddělení.

A co teprve nádobí, to je problém celonemocniční.

Je jistě zcela logické, že uvnitř nemocnice se kouřit nemůže. Pro kuřáky je vyhrazen prostor v parčíku vedle hlavnímu vchodu. Parčík je vybaven i odpadkovými koši. Dost dobře tedy nerozumím tomu, proč se zbytky od cigaret válí po zemi. „Někdo to potom přece uklidí….“. To už nemluvím o kouření přímo před hlavním vchodem pod okny interního oddělení před cedulí se zákazem kouření. Věřte, že cedule má své skutečné opodstatnění.

Nemyslím si, že by tyto informace ve velkém něco změnily, ale kdyby jen trochu měly vliv, ať na lidi, co to dělají, tak na lidi, co je vidí a mohou je upozornit, tak stálo za to trocha času tomu věnovat.Petra Krajinová, tisková mluvčí nemocnice

Je to nutné ?

Cedulka má své opodstatnění vůči pacientům

Prostor pro kuřáky je vyhrazen v parčíku a vybaven odpadkovými koši

Odpadkový je koš je dva metry vedle

Zvětšete si fotografie a uvidíte, proč tento obrázek zveřejňujeme

Dám to do koše nebo na zem?

Káva na zdi

Zeď pod stropem postříkaná kávou

Co umí nenechavé prsty

Dávkovač na mýdlo

Vážení pacienti, věřte, že zde dávkovač mýdla ještě před týdnem byl.

Vytvořeno 2.7.2008 13:24:01 - aktualizováno 2.7.2008 13:34:33 | přečteno 50x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA