Skiaskopická stěna

Skiaskopická stěna, na jejímž nákupu se finančně podílí také zřizovatel, město Jablonec na Nisou (5 mil. Kč.), bude v jablonecké nemocnici instalována do konce listopadu 2007.

Nová skiaskopická stěna bude v nemocnici do konce listopadu

V současné době probíhají v jedné z vyšetřoven na radiodiagnostickém úpravy stavební a technické úpravy. Mimo jiné se zde do stropu namontovali kovové konstrukce, jež umožňují pohybovat monitory podle potřeby, které průběžně zobrazují vyšetření či zákrok.

Na tomto přístroji se vyšetřují pacienti, jež mají potíže se slinivkou břišní, žlučovým systémem, ale i žaludkem, jícnem a tenkým střevem. Provádět se zde dají také některá gynekologická vyšetření a u dětí vyšetření močových cest. Kromě vyšetření a stanovení diagnózy se přístroj dá využít také k některým zákrokům, např. k odstranění kamínku v žlučových cestách. Při této metodě nemusí být použita klasická chirurgická operace a zásah je pro pacienta tudíž mnohem šetrnější. Nová skiaskopická stěna má vyšší zobrazovací rozlišení a tím bude vyšetření rychlejší a pro pacienta šetrnější. Součástí přístroje bude také software umožňující kvalitní zobrazování obrazových výstupů a možnost elektronické ukládání dat. Nákup skiaskopické stěny je pro jabloneckou nemocnici v letošním roce nejvyšší investicí do zdravotnické techniky. Přístroj stál 9 milionů korun.

Letos nemocnice ještě zakoupí další novou sanitku v hodnotě cca 1 mil. Kč.

Vytvořeno 15.10.2007 11:46:50 | přečteno 221x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load