Vánoční provoz

Tisková zpráva ze dne 21.12.2007

Pokud je to jen trochu možné, jsou pacienti na vánoční svátky propouštěni domů. V nemocnici jich na Štědrý den zůstává průměrně okolo sto padesáti. Pokud nemá ale pacient dietu, o štědrovečerní večeři nepřijde. Avšak ne všichni pacienti zde zůstávají jenom proto, že to jejich zdravotní stav vyžaduje. Bohužel, pouze některé rodiny jsou ochotny si vzít nemocného člověka na svátky domů, přesto, že by to ze zdravotního hlediska možné bylo. Ale pojďme raději k provozním záležitostem.

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny

V době vánočních svátků využije jablonecká nemocnice krátkodobého uzavření lůžkové části rehabilitace a na oddělení se bude malovat. Lůžkové oddělení se uzavírá v pátek 21.12. (podobně jako každým rokem) a nástup pacientů začne 2. ledna příštího roku. Oddělení bude vymalované sytější oranžovou barvou. Provoz na ambulanci omezen není a rehabilitace bud probíhat i u pacientů na ležících na lůžkových oddělením, kam fyzioterapeuti docházejí včetně Štědrého dne, Silvestra a Nového roku.

Ortopedické oddělení

V době vánočních svátků bude omezen provoz ortopedické ambulance. Ve dnech 27., 28. a 31.12. bude ambulance otevřena pouze kontroly a případné akutní případy. Lůžková část oddělení je v těchto dnech v plném provozu.

Lékárna v nemocnici

Lékárna bude z důvodů inventury pro veřejnost uzavřena poslední den v roce, 31.12. V ostatní všední dny je její provoz zajištěn dle standardní otvírací doby.

Pohotovosti

Nemocnice bude i mezi svátky zajišťovat provoz dětské a dospělé pohotovostní služby (tzv. akutní ambulantní péče). V provozu je také chirurgická a interní ambulance a ambulance ORL - avšak raději pozor na kosti v krku !!!!

Pacienti CEDR dostanou dárečky od dětí

Na 80 dárečků vyrobily děti ze školní družiny základní školy v Mozartově ulici za spolupráce se svými vychovatelkami pro dlouhodobě ležící pacienty na oddělení Centra doléčování a rehabilitace v Jablonci a Tanvaldu. Dárečky budou do neděle 23.12. pacientům postupně předány.

Vytvořeno 26.12.2007 14:25:07 - aktualizováno 28.12.2007 23:43:49 | přečteno 159x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load