Vánoce v nemocnici

Článek z Jabloneckého měsíčníku 12/2007

Kdo by chtěl strávit předvánoční čas a dokonce i celé svátky v nemocnici? Patrně málokdo, nicméně občas se někdo této situaci nevyhne. Pokud je to jen trochu možné, naši pacienti jsou na vánoční svátky propouštěni domů. V nemocnici jich na Štědrý den zůstává průměrně okolo sto padesáti. Avšak ne všichni pacienti zde zůstávají jenom proto, že to jejich zdravotní stav vyžaduje. Bohužel, pouze některé rodiny jsou ochotny si vzít nemocného člověka na svátky domů, přesto, že by to ze zdravotního hlediska možné bylo.

O Vánocích je třeba zajistit chod nemocnice téměř v plném provozu, přesto je ten Štědrý den trochu jiný než ty ostatní. V kuchyni se smaží ryba a dělá bramborový salát a pokud nemá pacient dietu, štědrovečerní večeře ho nemine. Ani předvánoční období nemocnici zcela neobejde. Před nastávajícími svátky se zde koná řada akcí. Setkání pro bývalé zaměstnance pořádá Česká asociace sester, kulturní programy s vánoční tématikou se konají i na některých lůžkových částech nemocnice, pravidelně např. na odděleních Centra doléčování a rehabilitace, chirurgickém a dětském. Za nemocnými dětmi na pediatrii přijde také Mikuláš, čert a anděl. Vánoční výzdobu seniorů z domů pro seniory si budou moci v letošním roce prohlédnout návštěvníci nemocnice v prostorách před kaplí.

Vážení čtenáři Jabloneckého měsíčníku, dovolte mi, abych Vám jménem Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o. popřál šťastné, pohodové, pohádkové Vánoce a pevné zdraví do roku 2008. Děkuji zároveň personálu nemocnice za jejich obětavou práci ve prospěch našich pacientů. Vánoční povídání si dovoluji zakončit citátem Miloše Kopeckého: „Zdraví je předpokladem všeho“.

MUDr. Vít Němeček
ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o.

Senioři ozdobili v nemocnici vánoční stromek

V prostoru před lékárnou nemocnice mohou návštěvnící a pacienti nemocnice nadechnout trocha vánoční atmosféry. Díky seniorům z Domů pro seniorry v Novoveské ulici a Palackého ulice se zde rozzářila vánoční výzdoba s ručně vyrobenými ozdobami. Senioři přišli do nemocnice 3. 12. stromek ozdobit sami. Za vytvoření pěkného vánočního koutku děkujeme.

Čert, MIkulá a Anděl v nemocnici

Také letos navštívil jablonekcou nemocnici 5. prosince čert s miuklášem a andělem. Nejpreve zašli potěšit malé ¨pacienty na pediatrické oddělení, popovídali s návštěvníky nemocnice a zašli také za dlouhodobě ležícími pacienty, kteří jim jako poděkování za návštěvu zazpívali "Vánoce, vánoce přicházejí....".

Pacienty CEDR čeká vánoční program

Podobně jako každým rokem, i letos připravili zaměstnanci oddělení Centra doléčování a rehabilitace pro dlouhodobě ležící pacienty předvánoční program. Pacientům zatančí a zazpíví dětský folklórní soubor Šafránek, poté budou pacienti sami zpívat vánoční koledy. Vystoupení se koná na oddělení CEDR v Jablonci nad Nisou 13. prosince.

Vytvořeno 7.12.2007 13:08:23 | přečteno 225x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load