Zdravotní klaun

Tisková zpráva ze dne 24.4.2007

Zdravotní klauni potěší malé pacienty

Dne 25.4. 2007 v 14.00hodin navštíví malé pacienty v jablonecké nemocnici Doktor Traktor (Honza Hrubec) a sestra Svíčková (Mirka Vydrová). Oba neobvyklí a legrační doktoři jsou členy týmu Zdravotních klaunů, kteří nosí radost a smích dlouhodobě nemocným dětem do nemocnic v celé České republice.

O projektu se více dozvíte zde

Pro nemocné děti měli připraveny netradiční léčebné metody například transfúzi čokoládového mléka, měření tlaku speciální pumpičkou a balónku nebo transplantaci červeného nosu. Malí pacienti i sestřičky se na vizitu zdravotních klaunů velice těší. Mimo úsměvů a radosti, které všem budou zdravotní klauni rozdávat, se děti mohou těšit i na veselá a barevná nafukovací zvířátka. Zdravotní klaun, obrázek se otevře v novém okně

Občanské sdružení Zdravotní klaun je v České republice široce uznávané pro svoji odbornost v oblasti využívání humoru ve zdravotnictví. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví byly realizovány pilotní projekty a výzkumy, které potvrzují pozitivní vliv programů zdravotních klaunů.

Zdravotní klauni dokáží nemocné děti odvést od nepohody a nepříjemných pocitů, které mohou být spojeny s pobytem v nemocnici. Přístup k malým pacientům je velice individuální s ohledem na jejich zdravotní a psychický stav. Zájem nemocnic o programy Zdravotních klaunů je větší, než stačí klauni uspokojit a je téměř vždy zdarma. Vše je hrazeno z darů firemních a individuálních dárců. Díky finanční podpoře společnosti PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. mohou jednu z návštěv uskutečnit i v nemocnici v Jablonci n.N.

V neziskové organizaci Zdravotní klaun dnes pracuje 21 profesionálních zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 31 nemocnic v celé republice. Ročně tak potěší a rozveselí více než 20 000 dlouhodobě nemocných dětí.

V současnosti jsou profesionální zdravotní klauni považováni za účinnou součást léčebného procesu na dětských odděleních nemocnic ve světě i v dalších evropských zemích např. v Rakousku, Maďarsku, Německu, Holandsku, Itálii, Dánsku, Belgii, na Slovinsku a Slovensku. Sdružení Zdravotní klaun je členem mezinárodní sítě ROTE NASEN Clowndoctors International., se kterým úzce spolupracuje.

Vytvořeno 24.4.2007 15:22:56 | přečteno 335x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load