Výzva

Tisková zpráva ze dne 6.4.2007

VÝZVA ĆESKÉ TELEVIZEVýzva, obrázek se otevře v novém okně

Radiofrekvenční generátor pro jabloneckou nemocnici

Show plná napětí, hudby a zábavy se uskuteční 21. dubna 2007 v liberecké Tipsport aréně a v přímém přenosu od 20 hodin na ČT1. V pořadu vystoupí sportovní hvězdy a známé osobnosti Libereckého kraje. Moderovat bude Mahulena Bočanová a Jaromír Bosák. Soutěžit zde budou družstva z Liberce a Jablonce n. N. Diváci i přímí účastníci zábavného televizního klání budou moci svými dárcovskými SMS podpořit jedno či druhé družstvo. Výtěžek soutěže bude určen na dobročinné účely.

Družstva Jablonce nad Nisou a Liberce

Družstva jsou sestavena ze známých a zajímavých lidí, kteří z daného města pocházejí, nebo je s ním něco spojuje.

• Za Jablonec nad Nisou bude soutěžit Nikola Sudová, Barbora Špotáková, Petr Urban, Jan Holický, Milan Fukal a René Mašín.
  • Liberec bude reprezentovat Aleš Valenta, Marcela Augustová, Milan Šperl, Štěpán Vojtěch, Martin Koukal a Dušan Kožíšek.

Patrony měst budou Lucie Bílá a Bořek Šípek, vystoupí Leona Machálková, Bára Basiková, Olympic, 4TET a další.

Moderování se ujme Mahulena Bočanová a Jaromír Bosák.

Diváci i přímí účastníci zábavného televizního klání budou moci svými dárcovskými SMS podpořit své družstvo. Bojuje se o „dobrou věc“!

Příznivci Jablonce nad Nisou budou soutěžit

Příznivci Jablonce budou soutěžit o radiofrekvenční generátor pro jabloneckou nemocnici. Jedná se o přístroj v hodnotě kolem půl milionu korun. Jeho použití jsme mohli sledovat např. při operaci odstranění nádoru z ledvin na začátku letošního roku či minulý týden při operaci křečových žil.

Přístroj si sám reguluje teplotu, při vyšší teplotě, než je přípustné, se sám vypne. Při použití přístroje nedojde k tepelnému poškození kůže ani tkáně.

Využití přístroje v jablonecké nemocnici

• Urologické oddělení provedlo od ledna 2007 touto metodou 8 operací (především nádory na ledvině).
  • Přístroj používají také při operacích chirurgové.
  • Přístroj by využili při operacích lékaři ORL (operace měkkého patra při chrápání, na koagulaci nosních skořep při nosní neprůchodnosti - zvláště u alergiků, zmenšení krčních mandlí u dětí při dechových obtížích).

Unikátní operace ledvin, Operace křečových žil

Informace jsou zveřejněny na webu nemocnice a města

VSTUPENKY V HODNOTĚ POUHÝCH 50 KČ jsou k dostání v recepci jabloneckého Eurocentra.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana.

Operace křečových žil

Minulý týden byla v jablonecké nemocnice při operaci křečových žil použita také metoda
tzv. radiofrekvenční termokoagulace. Při operaci byl použit přístroj radiofrekvenční generátor.

• Do žíly se zavede tenká sonda, na jejímž konci je kovové zakončení (elektroda). Radiofrekvenční generátor dodává do elektrody proud a tím dochází k její zahřívání a následnému slepení žíly.
  • Sonda zavedená do žíly se postupně vytahuje ven a vlivem uvolněného tepla ze sondy dojde ke sražení krve a slepení žíly. Ta zůstává v těle, nemusí se odstraňovat a v průběhu hojení křečová žíla zanikne.

Děkujeme všem za podporu a pomoc při získání financí.

Vytvořeno 6.4.2007 16:44:33 - aktualizováno 12.4.2007 12:41:52 | přečteno 60x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA