Stopadesát tisíc od KB

V pondělí 25. června 2007 obdrží jablonecká nemocnice darovací šek v hodnotě 150 000 korun od Nadace Komerční banky Jistota jako příspěvek na pořízení rentgenové a endoskopické zdravotnické techniky (skiaskopické stěny).

Nákup skiaskopické stěny je pro jabloneckou nemocnici v letošním roce nejvyšší investicí do zdravotnické techniky. Přístroj bude stát okolo 8 milionů korun. Nemocnice má starší skiaskopickou stěnu, kterou je třeba již nahradit. Na tomto přístroji se vyšetřují pacienti, jež mají potíže se slinivkou břišní, žlučovým systémem, ale i žaludkem, jícnem a tenkým střevem. Kromě vyšetření a stanovení diagnózy se přístroj dá využít také k některým zákrokům, např. k odstranění kamínku v žlučových cestách. Při této metodě nemusí být použita klasická chirurgická operace a zásah je pro pacienta tudíž mnohem šetrnější. Nová skiaskopická stěna bude mít vyšší zobrazovací rozlišení a tím bude vyšetření rychlejší a pro pacienta šetrnější.

Šek předá osobně vedení nemocnice předseda správní rady Nadace KB Jistota Jaroslav Říšský, přítomni budou dále Helena Hořáková - členka správní rady nadace a regionální ředitel KB z Ústí nad Labem Václav Tomandl. Součástí jejich návštěvy bude i prohlídka CT pracoviště a gastroenterologie. Právě na gastroenterologické pracoviště bude v průběhu léta instalována další nová zdravotnická technika v hodnotě 4 milionů korun (gastroskop, koloskop a endosonograf).

„Nadace KB Jistota podporuje humanitární a charitativní projekty a projekty rozvoje občanské společnosti již 10 let. Právě tyto nadační aktivity se staly nedílnou součástí firemní kultury Komerční banky. Celkem jsme za dobu našeho trvání rozdělili na 100 milionů korun. V rámci nemocnic v severočeském regionu získali v loňském roce naši podporu také nemocnice v Mostu, Ústí nad Labem a Děčínu,“ představil činnost Nadace Jistota předseda správní rady, Jaroslav Říšský.

Zástupce médií zveme do kanceláře pana ředitele MUDr. Víta Němečka v pondělí 25.6. na 13:00 hodinu, kde předání šeku proběhne. Bude zde i možnost získání informací od zasvěcených osob. Předání se zúčastní také primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Petr Tuček.

Vytvořeno 25.6.2007 9:06:56 | přečteno 208x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load