ARO nová lůžka

Anesteziologicko resuscitační oddělení bylo vybaveno pěti novými moderními lůžky. Ty starší mechanické zde byly od roku 1993.

Nová moderní lůžkaNové lůžko, obrázek se otevře v novém okně

Nová lůžka v celkové hodnotě 840 tis. Kč jsou plně ovládaná elektronicky, mají rentgenovou kazetu, což umožňuje pořídit RTG snímek pacienta, aniž by musel být nadzvedáván. Postele mají mnohem více polohovatelných možností, které umožňují přizpůsobit polohu pacienta jeho zdravotnímu stavu. Pro delší pacienty je zde systém s možností prodloužení postele, nosnost jedné postele je 230 kg. Postele mají také systém pro nožní elektronické ovládání, čehož se využívá např. při mytí pacientů.

ARO ozdobí výtvarné práce žáků ZŠ Pivovarská

Postele mají pěkný design a estetičnost prostředí bude ještě doplněna barevnými podhledy, které vyrábějí žáci ze ZŠ v Pivovarské ulici pod vedením paní učitelky Alice Svobodové. Výtvarná díla budou zavěšena nad postelemi pacientů.

Matrace proti proleženinám Výzdoba nad lůžky, obrázek se otevře v novém okně

Mimo postelí byly na oddělení zakoupeny 3 antidekubitní matrace v hodnotě 180 tis. Kč, které se používají proti proleženinám. Tyto matrace jsou speciální právě pro dlouhodobě ležící pacienty, u nichž je z důvodu oslabení organismu větší pravděpodobnost vzniku dekubitů (proleženin). Uvnitř matrace jsou nafukovací válečky, které se na střídačku automaticky nafukují a vyfukují, aby pacient neležel stále na stejném místě.

Nové zásuvky díky ABB

V tomto období byly na oddělení za zcela nové moderní vyměněny také všechny zásuvky a vypínače (75 zásuvek a 30 vypínačů). Sponzorsky tento materiál věnoval společnost ABB.

Exkurze na ARO

Oddělení ARO je uzavřeno z důvodu těchto obměn od pondělí 4. 6. a pro pacienty bude fungovat již od zítřka odpoledne. Možnosti prohlédnout si oddělení ARO v této době využili také žáci základních škol z Jablonce, na oddělení se jich přišlo podívat sto. Zaměstnanci je seznámili s přístrojovým vybavením a ukázali prakticky i některé činnosti na některým z žáků.

Lůžka

Nové lůžko

Nové lůžko

 
Elektronický ovladač

Elektronický ovladač

 
Lůžko je polohovatelné

Lůžko je polohovatelné

 
Ukázka polohy pacienta

Ukázka polohy pacienta

 
Systém matrace proti proleženinám

Systém matrace proti proleženinám

 
Antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace

 
Výzdoba nad lůžky

Výzdoba nad lůžky

Práce žáků ZŠ Pivovarská v Jablonci nad Nisou
 
Generální úklid 06/2007

Generální úklid 06/2007

 
Zásuvka pro RTG kazetu

Zásuvka pro RTG kazetu

 
Exkurze

Exkurze

Praktická ukázka
 
 Exkurze

Exkurze

Možnosti podívat se na ARO využilo na 300 žáků základních škol
 
 Exkurze

Exkurze

Žáci ze ZS v Arbesově ulici
 
 
Vytvořeno 6.6.2007 12:46:24 - aktualizováno 6.6.2007 14:26:04 | přečteno 1372x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load