Nadváha s rozhledem

Tisková zpráva ze dne 18.3.2007

Nadváha s rozhledem již příští týden

Ve čtvrtek 22. března odjede z Jablonce od nemocnice 21 účastníků akce rehabilitačního oddělení jablonecké nemocnice „Nadváha s rozhledem“. Účastníky jsou převážně ženy, přesto zde budou 4 muži. Akce je v tuto chvíli zcela zaplněna a další zájemci si budou muset počkat na nový termín (zatím není stanoven). Akce potrvá do neděle 25. března.

Program vlastně začne ihned po vystoupení z autobusu ve Strážném u Vrchlabí. Jelikož je v Krkonoších ještě sníh, nedostane se autobus až k chatě Rozhled, kde se čtyřdenní akce koná. Účastníky tak čeká cca 3 km procházka. Zavazadla jim na místo konání doveze rolba, kdyby přece jenom některý z účastníků měl s výstupem problémy, rolba doveze i je. Chata Rozhled se nachází v krásné oblasti východních Krkonoš na Předních Rennerovkách v katastru obce Strážné u Vrchlabí v nadmořské výšce 1.207 metrů nad mořem.

O program se zde budou starat dvě lékařky rehabilitačního oddělení (včetně primářky MUDr. Aleny Svárovské) a dvě fyzioterapeutky. Kromě kolektivního programu (cvičení, přednášky, vycházky, ukázky dietního stravování) budou mít účastnící také možnost individuálního odborného vyšetření a sestavení cvičení ušitého přímo „na míru“. Zájemci si budou moci také vyzkoušet chůzi s holemi tzv.“Nordic Walking“.

Z této akce se bude v pátek 23.3. natáčet přímo na místě reportáž, kterou bude v dubnu vysílat televize RTM. Informace o přesném termínu bude zveřejněna na webu nemocnice.

Vytvořeno 19.3.2007 19:17:17 | přečteno 346x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load